הפינוי האלים בעמונה
הפינוי האלים בעמונה פלאש 90

45,000 ₪ - זה סכום הפיצוי שיקבל המפגין ה"כתום" עקיבא ויתקין, שהוכה ע"י שוטרי יס"מ מת"א כשנעצר במהלך הפגנה נגד ההתנתקות.

ויתקין הותקף פעמיים: בפעם הראשונה ע"י שוטר היס"מ ערן נעים, באמצעות נעיצת אצבעות בתוך נחיריו ומשיכת ראשו לאחור כשהאצבעות נעוצות בנחיריים – ארוע שזכה לכינוי "הלינץ' ברחוב ז'בוטינסקי".

בפעם השניה הוכה ויתקין ע"י שוטר היס"מ אלירן אברהם, לאחר שנעצר והובל לתחנת המשטרה. אלירן אברהם היכה אותו בעודו אזוק מכות נמרצות בתוך חדר-חקירות.

ארגון זכויות האדם ביש"ע באמצעות עו"ד הדד וירשני הגיש בשמו של ויתקין תלונה למח"ש, שהביאה להעמדתם של שני השוטרים לדין, להרשעתם בעבירות של תקיפה, ולפיטוריהם מהמשטרה.

בהמשך, סייע הארגון לויתקין בהגשת תביעת-נזיקין נגד השניים. כבר לפני כשנה פסקה שופטת השלום בת"א יעל שניט, כי השוטר-לשעבר ערן נעים, שהתפרסם לאחר שכיכב בסרט 'עג'מי' ישלם מכיסו 26,000 ₪ לעקיבא ויתקין.

היום, נקבע בפסק דין שהושג בהסכמת פשרה של שני הצדדים כי לסכום זה יצורפו 19,000 ₪ נוספים: 12,000 ₪ שתשלם המשטרה עצמה, ועוד 7,000 ₪ שישלם השוטר-לשעבר אלירן אברהם.

מנהלת ארגון זכויות האדם ביש"ע אורית סטרוק אמרה "לנו, כארגון, חשוב היה שהנזק ישולם מכיסם האישי של השוטרים המתעללים, ויחד עם זאת, גם שהמשטרה תישא בנטל. לא יתכן שעצור מוכה ע"י שוטר בחדר סגור בתוך תחנת משטרה, ואיש מהשוטרים ומהקצינים אינו עושה דבר וחצי דבר להפסקת ההתעללות הזו. במצב כזה, גם המשטרה עצמה חייבת לשאת בנטל הנזק שנגרם לאותו עצור".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו