שמעון פרס
שמעון פרס מארק ניימן לע"מ

נשיא המדינה שמעון פרס יצא השבוע לביקור בוייטנאם. מבדיקה עולה כי הביקור של הנשיא ופמלייתו יעלה למשלם המיסים קרוב לארבעה מיליון ש"ח.

המשלחת יצאה לוייטנאם במטוס מיוחד, בעלות של 2.5 מיליון שקלים למשלם המסים. על פי דיווחים שונים חלק מהנסיעה מומנה על-ידי ישראל, וחלקה מומן על -ידי וייטנאם.

במשלחת גם השר פרופ' דניאל הרשקוביץ והשרה אורית נוקד.

מבית הנשיא נמסר בתגובה: "נשיא המדינה ייצא ב-21 בנובמבר לביקור היסטורי ראשון בווייטנאם בהזמנת נשיא וייטנאם כדי לשדרג ולחזק את היחסים האסטרטגיים בין המדינות. הנשיא יוצא בראש משלחת של כ-60 אנשי עסקים הכוללים את ראשי התעשייה הביטחונית ומנכ"לי החברות המובילות במשק בתחומי האנרגיה, התשתיות, התקשורת המים והחקלאות. אל הנשיא יתלוו גם שר המדע והטכנולוגיה ושרת החקלאות והביקור מהווה פלטפורמה לחתימת הסכמים כלכליים רחבי היקף ולסגירת עסקאות כלכליות שישדרגו את היחסים בין המדינות ויכניסו כספים רבים לקופת המדינה".

על המחיר הגבוה של הטיסות נמסר מלשכת פרס "בהיעדר קו טיסה ישיר בין ת"א להאנוי, נערך מכרז של סוכנות הנסיעות הממשלתית במטרה לחכור מטוס למשלחת הישראלית וחברת אל-על נתנה את ההצעה הזולה ביותר לטיסה ישירה, עלות חכירת המטוס היא 2.5 מיליון ש"ח. אנשי העסקים מממנים כרטיס עלייה למטוס באופן מלא". הם ציינו כי ממשלת וייטנאם מממנת חלק ניכר מעלות הביקור, והדגישו כי "בית הנשיא פועל על מנת לצמצם עלויות ככל שניתן ובנסיעות הנשיא לחו"ל, הן הנשיא והן הצוות מסביב, עובדים מסביב לשעון כדי לקדם את האינטרס של מדינת ישראל על הצד הטוב ביותר".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו