הרב שמואל רבינוביץ'
הרב שמואל רבינוביץ' פלאש 90

עיריית ירושלים החליטה לממש את האיומים נגד רב המקומות הקדושים, הרב שמואל רבינוביץ'. לידי ערוץ 7 הגיע דיווח כי העירייה עומדת להגיש כתב אישום נגד הרב המשמש כיו"ר הקרן למורשת הכותל המערבי.

מהנדס העיר ירושלים, שלמה אשכול, פנה כבר לפני כחודש במכתב לקרן למורשת הכותל וכתב כי על פי החוק הקרן נדרשת תוך 30 יום לפרק את המעלה הזמני ולבנותו מאלמנטים בלתי דליקים, על פי התקנים המחייבים, בכדי למנוע סיכון חיי אדם. המהנדס אף הוסיף וציין כי כבר בחודש מאי 2011 ניתן היתר לבניית גשר חדש.

דרישת מהנדס העיר מגיעה לאחר חוות דעת של טפסר שמוליק פרידמן משירותי כבאות והצלה, בחוות הדעת נכתב כי "הגשר במצבו הנוכחי דליק ביותר ועלול להישרף כולו ומהר -  הגשר חייב להבנות מאלמנטים בלתי דליקים". פרידמן הזהיר כי הגשר מהווה סכנה "בהתאם למצבו הנוכחי הגשר מהווה סכנה ויש לפרקו ולבנותו מאלמנטים בלתי דליקים."

בסעיף 2 למכתב הזהיר מהנדס העיר את הרב רבינוביץ "אם לא תבצע העבודות הנ"ל במועד האמור, יוגש נגדך כתב אישום ותהא צפוי לקנס בסך 3,200 ש"ח וכן לקנס נוסף בסך 150 ש"ח בעד כל יום נוסף בו תימשך העבירה לאחר שנמסרה לך הודעה זו או אחרת הרשעתך בדין"

בשנת 2007 פרצו עימותים אלימים עקב שיפוץ חלקים משער המוגרבים, ראש הממשלה דאז אהוד אולמרט החליט כי העבודות ימשכו למרות העימותים ואמר כי ראיד סאלח וחאלד משעל לא יחליטו על שטח שנמצא 20 מטר מהכותל. בפועל מספר ימים לאחר כך הוציא ראש עיריית ירושלים לשעבר אורי לופליאנסקי צו הפסקת עבודה מטעמים בירוקרטיים והמהומות נרגעו. עקב חששות לחידוש המהומות מעבודות שיפוץ בגשר נשלח העתק מדרישת העירייה גם לראש הממשלה, השר לביטחון פנים, שר המשפטים, מזכיר הממשלה, מפקד מחוז ירושלים והמזכיר הצבאי.

גשר המוגרבים ניזוק קשות במהלך סופת שלגים שאירעה בשנת 2004, לאחר סופת השלגים נבנה גשר חלופי מעץ שיועד להיות זמני עד אשר ישופץ הגשר הישן.

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה לשאלה האם יוגש כתב אישום נגד הרב רבינוביץ כי "העירייה מסרבת להגיב". מלשכת רב הכותל הרב רבינוביץ' נמסר לערוץ 7 כי "לשכת הרב לא מגיבה לפרסומים, וממליצים לפנות לקבלת תגובה מלשכת ראש הממשלה, ועיריית ירושלים".

 

לצפיה במסמכים

לפניות והצעות לכתב : efraim@a7.org

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו