ברכה מאיים בסנקציות על אלי ישי

שר הפנים נעדר מדיון במליאה. סגן יו"ר הכנסת, ח"כ ברכה: רואה בחומרה את היעדרותו ואפנה לנשיאות הכנסת לבחון צעדים.

שמעון כהן - ערוץ 7 , ד' בכסלו תשע"ב

מאיים. ברכה
מאיים. ברכה
פלאש 90

מליאת הכנסת קיימה דיון בהצעה דחופה לסדר בנושא ריבוי המסתננים לתחומי ישראל. ההצעה באה ביוזמת הח"כים יעקב אדרי (קדימה), נסים זאב (ש"ס), יעקב כץ (האיחוד הלאומי) ואורי מקלב (יהדות התורה).

סגן יו"ר הכנסת, ח"כ מוחמד ברכה (חד"ש), שניהל את  הדיון במליאה, אמר כי הוא "רואה בחומרה את היעדרותו של השר המשיב, שר הפנים, ח"כ אלי ישי (ש"ס) מהדיון, למרות שלא הודיע על כך למזכירות הכנסת".

לאור היעדרותו לא נתקבלה תשובת שר להצעה הדחופה, על אף נוכחותו של שר התחבורה, ח"כ ישראל כץ.  8 ח"כים תמכו בהעברת הדיון בהצעה לוועדת הפנים והגנת הסביבה ולא היו כל מתנגדים. ברכה ציין כי יפנה לנשיאות הכנסת "לבחון מה כיצד ניתן לפעול בנושא" וכן כי "הכנסת תעמוד על כך שהשר ישי יופיע בוועדת הפנים והגנת הסביבה בעת הדיון בהצעה".

ברכה הזכיר בדבריו כי בעבק נשקלו האפשרויות לנקוט בסנקציות גם נגד שרים.

בהמשך ישיבת המליאה, הגיע שר הפנים אלי ישי והתנצל על היעדרותו בשל היותו בברית מילה. בנאומו אמר ישי כי "תהליך כניסת המסתננים החל לפני יותר מ-10 שנים. כשאמרתי שזה איום קיומי על מדינת ישראל, אמרו שאני גזען. כשר פנים התחלתי להוביל דיונים ולבנות את הגדר, שתסתיים תוך שנה. אך הגדר אינה מספיקה. התקבלה החלטה לבנות מתקני שהייה שיאפשרו להחזיק מסתננים עד 3 שנים", אמר ישי.