פיתוחים ישראליים סביב הגלובוס
פיתוחים ישראליים סביב הגלובוס פלאש 90

חברת 'אלביט מערכות ארה"ב', חברת הבת של אלביט מערכות בע"מ זכתה בחוזה מסגרת לחמש שנים, בהיקף כספי של עד 38.5 מיליון דולר, מסוכנות הלוגיסטיקה של צבא ארצות הברית, לייצור מכלולי מודולים אלקטרוניים למערכות תצוגה זווית רחבה (WAC) המותקנות בכל צי מטוסי ה-F-16 בלוק 30 ו-50 של חיל האוויר האמריקאי.

בחברה מציינים כי נכון להיום, זכתה אלביט מערכות ארה"ב  בהזמנות ראשוניות בסך 3 מיליון דולר תחת חוזה מסגרת זה .

ב'אלביט' מסבירים כי מערכת התצוגה העילית זווית רחבה לוקחת את הנתונים החיוניים הקשורים לטיסה ולמשימה, שהיו מוצגים בעבר בתוך תא הטייס של המטוס, ומציגה אותם על גבי משטח שקוף אחד, הנמצא מול עיני הטייס, באופן המאפשר לו לבצע טיסה עם "ראש בחוץ" תוך שיפור ההתמצאות הסביבתית. העיצוב החדש מקטין את מספר החלפים, חוסך אנרגיה ומשפר זמן ממוצע בין תקלות (MTBF).

רענן הורוביץ, נשיא ומנכ"ל אלביט מערכות ארה"ב, מסר: "אנו גאים לספק לצוותי מטוס    ה-F-16 את מערכת התצוגה העילית המשודרגת, ולהגביר את הזמינות המבצעית תוך שיפור ניכר באמינות. אלביט מערכות ארה"ב הינה מובילה עולמית במתן שירות ופתרונות תמיכה מתקדמים, יעילים וחסכוניים. בפרויקט התצוגה העילית למטוסי -F-16 עבדנו בשיתוף עם חיל האוויר האמריקאי, לפיתוח פתרון המקטין באופן משמעותי את עלויות מחזור החיים. חסכון זה משמעותי במיוחד בהתחשב בלחץ התקציבי בו נתון הצבא אמריקאי בימים אלו".