ח"כ רותם : האם אזרחי יו"ש אינם בני אדם?

ועדת החוקה דנה בזכויות אזרחי ישראל ביו"ש. ח"כ אלדד קרא לסיים את הכיבוש הפלסטיני ביו"ש. ח"כ רותם: היכן העמותות לזכויות אדם?

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י' בכסלו תשע"ב

ח"כ רותם : האם אזרחי יו"ש אינם בני אדם? -ערוץ 7
לא מקבל את אזלת היד. רותם
פלאש 90

לרגל ציון יום זכויות האדם בכנסת, ולבקשת ח"כ אריה אלדד, כונסה הבוקר ועדת חוקה, חוק ומשפט של הכנסת, לדיון בנושא זכויותיהם של אזרחי ישראל ביהודה ושומרון.

יו"ר הוועדה ח"כ דוד רותם אמר "אני מכיר לא מעט עמותות וארגונית לזכויות אדם. אולם, אף אחד מהם לא הופיע לדיון הבוקר. או שהעמותות הללו, לא באמת דואגות לזכויות אדם, אלא שהם תנועות פוליטיות, במעטה של זכויות אדם. או שאזרחי יהודה ושומרון, אינם בני אדם. גם הזכות לחופש הביטוי, מאוד סלקטיבית. כשהימין אומר משהו, זה הסתה נגד שלטון החוק או נגד בתי המשפט. לעומת זאת, לשמאל, מותר לבקר את מי שהוא רוצה".

ח"כ אריה אלדד אמר "שתי התשובות נכונות. גם מי שסבור שיהודים לא צריכים להיות ביו"ש, צריך להסכים, שיש להם זכויות אדם. בדיוק כפי שהם סבורים ובצדק, שלפושעים בבית הסוהר, יש זכויות. יש גופים שנאבקים למען זכויות ילדי ערבים. אולם, לא לזכויות ילדי יהודה ושומרון. הם נתפסים כדואגים לזכויות של חלק מאוד קטן וספציפי באוכלוסיה. ראוי לסיים את הכיבוש –כוונתי כמובן, לכיבוש הפלסטיני ביהודה ושומרון". אמר אלדד.

"לרגל יום זכויות האדם, האגודה לזכויות האדם, הפיצה מסמך ובו פרטים מעניינים. אין בו מילה אחת בנושא זכויות אדם לתושבי יהודה ושומרון. אין אזכור, לזכויות במשפט הפלילי, כמו זכויות רבות שלא מוענקות להם", הוסיף.

אלדד ביקש שהועדה תקבל החלטה שתסב את תשומת הלב הציבורית, לכך שיש צורך להיאבק למען זכויות האדם ביהודה ושומרון, כפי שיש צורך להיאבק למען זכויות התושבים הפלסטינים. בנוסף, ראוי שהעם ידע, שזכויות אלו, לא מעניינות ואינם בטיפול אגודות זכויות האדם.