להודיע להורים. תירוש
להודיע להורים. תירוש פלאש 90

דבריהם של שר הביטחון והרמטכ"ל בתרגיל חטיבת גולני, לפיהן החיילות שנכחו במקום נמצאות בו על מנת לשיר בהפסקה, אינם מעלים חיוך על שפתותיהם של חברי הכנסת, אשר בחרו לתקוף הערב בחריפות את הדברים.

חברת הכנסת רונית תירוש (קדימה) מבקשת דיון משותף של ועדת חוץ וביטחון יחד עם הועדה לקידום מעמד האישה בעקבות ההתבטאויות של שר הביטחון הרמטכ"ל ומח"ט גולני.
 
"ברק לא למד לקח מימיי ציפורה העליזים שלו והרמטכ"ל חייב להבין שצה"ל מהווה כור היתוך ונושא הדרת נשים שפרץ בין שורותיו מונח לפיתחו. כבר נאמר חיים ומוות ביד הלשון, התבדחות שכזו נותנת לגיטימציה לסטיגמות, להפליה ולאי שיוויון, בחברה שלנו שכה משוועת למנהיגות אמיצה מאחדת ומלכדת", אומרת תירוש.
 
ח"כ אורית זוארץ (קדימה), החברה בוועדה לקידום מעמד האישה, אמרה בתגובה כי "הדג מסריח מהראש, ההתבטאות הסקסיסטית והשוביניסטית של הרמטכ"ל ושר הביטחון חושפת את דעותיהם האמיתיות בנושא הטעון של שירות נשים בצה"ל".
 
לדבריה, "בכוונתי ליזום דיון דחוף בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת בו אדרוש לשמוע מהרמטכ"ל מה בכוונתו לעשות בכדי להבטיח שוויון לנשים בצה"ל ומהן עמדותיו האמיתיות בנושא". 
 
ח"כ ד"ר נחמן שי (קדימה), תא"ל במילואים ודובר צה"ל לשעבר, מצטרף גם הוא לביקורת על מה שהוא מכנה "שיח הגברים" בתרגיל צה"ל ברמת הגולן, כי "מצפון תיפתח הרעה".

"ה"דו-שיח" בין שני הגברים המופקדים על ביטחון ישראל, מלמד יותר מכל על עומק היוהרה והשוביניזם במערכת זו. אם בארזים נפלה שלהבת, מה יגידו אזובי הקיר", מוסיף שי.

יו"ר האיחוד הלאומי חה"כ יעקב כ"ץ (כצל'ה), אומר בתגובה למה שהוא מגדיר "דברי הזלזול של ברק וגנץ כנגד חיילות שרות", כי "תורתנו הקדושה מכבדת את האשה באופן מוחלט, להבדיל מאלו המדברים גבוהה גבוהה כנגד הדרת נשים ובליבם בזים להן".

"הצעת החוק שלי ושל חה"כ חוטובלי ומיכאלי מכבדת את רצונן של נשים החפצות לשיר כאוות נפשן. החוק רק בא לפטור מעונש את מי שמצפונו הדתי רואה את כבוד האשה באופן אמיתי וכן, את מי שסבור שכבודה של האשה איננו בהופעתה החיצונית על הבמה, אלא מתוך שהוא רוחש כבוד לאשה ולצניעותה, הוא נמנע מלשמוע את שירתה הפומבית", הוסיף כצל'ה.

במהלך התרגיל ברק שאל מי החיילות הנוכחות במקום, וגנץ התבדח: "הן בהפסקות שרות. בהפסקה הן מתחילות לשיר", בתגובה ענה ברק, "יש פה את דנה מהתקשורת של השר, היא מושבניקית. היא יכולה לשיר בלי מדים. זה יותר". לאחר מכן ניסו השניים למנוע את פרסום הדברים.

דובר צה"ל ביקש בתגובתו לראות את הדברים באור שונה, וציינו כי "הדברים נאמרו בבדיחות בשיחה פתוחה ותו לא".

"צר לנו על הפרשנות שניתנה לדברים . האמירה נוגעת לעיסוק היתר בנושא. ראוי לשמור על רוח טובה ופרופורציות בנוגע לאמירות", הוסיפו בדובר צה"ל.