שלא יתלוננן. ליצמן
שלא יתלוננן. ליצמן פלאש 90

סגן שר הבריאות, ח"כ יעקב ליצמן (יהדות התורה) התייחס בסיום דבריו בהצעה לסדר היום בנושא מניעת האובדנות, להסכם המתגבש עם המתמחים.

ליצמן בירך את שר האוצר על ההסכם, וקרא ל"איכילוב בתי החולים שטרם הצטרפו, להצטרף ולאשר את ההסכם. אני לא כזה יס מן שאחשוש להגיד אחרת, מדובר בהסכם מצוין ונראה בשנים הקרובות שיפור דרמטי ברפואה. הייתה כבר פנייה של אחד מבתי החולים לעבור לפריפריה. הנושא הזה מצטרף לנושאים חברתיים אחרים שיש לי הסכמה לגביהם עם שר האוצר, כמו פתיחת אם.אר.איי".

שר האוצר, יובל שטייניץ (הליכוד), התייחס אף הוא לסיום המשבר ואמר "אנחנו עומדים לסיים מחר באופן רשמי את השביתה ותקופה לא פשוטה למערכת הבריאות בישראל. סגן השר ליצמן ראוי היה שיהיה שר. הוא עושה עבודת קודש ובא בגישה נועזת ומקורית ושכנע אותנו לאשר מהלכים כמו רפואת שיניים חינם לילדים עד גיל עשר, שמעולם לא חשבנו להסכים להם. התוצאה הסופית היא טובה מאוד זה לא סתם הסכם שכר. יש פה הסכם כפול לחיזוק הרופאים וחיזוק הפריפריה. תרומה משמעותית לחיזוק תנאי הרופאים ושכר עבודתם ומצד שני זה תורם תרומה בלתי רגילה לרפואה בישראל אם על ידי הכנסת השעות ואם על ידי חיזוק הפריפריה. ליצמן עשה כמה מהלכים לחיזוק הפריפריה כמו האם. אר.איי וכמו הקמת בית החולים בצפת וכמובן הסכם השכר הזה שיהפוך את השירות בפריפריה לאטרקטיבי לא פחות ממרכז הארץ".

שטייניץ בירך את "הרופאים שעושים עבודת קודש שהם המעולים ביותר והמקצועיים ביותר בחברה ואת המתמחים הצעירים, מיטב הנוער בישראל, ויש לברך את מערכת הבריאות בכלל. ההסכם ייזכר כהסכם היסטורי. שירותי הבריאות לאזרח הישראלי מתל-אביב ועד באר שבע, אילת, צפת וטבריה ישופרו בשנים הקרובות. זו קפיצת מדרגה".

עוד שיבח שטייניץ את בית המשפט העליון אשר "קבע באופן מפורש שיש לכבד את החוק ומצד שני סייע לשני הצדדים לשבת באווירה טובה ולסיים את המשבר בדיאלוג ובדרכי שלום. אין אף הסכם שכולם מרוצים ממנו עד הסוף, אך אחרי הכול הגיע הזמן להבריא את מערכת הבריאות ולהצעיד אותה קדימה, לחזור לשגרה בריאה. אני בטוח שרגש האחריות והמסירות יגבר והמערכת תחזור לעבודה סדירה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו