כץ: תרבות הנהיגה הפלסטינית - מאוד בעייתית

שר התחבורה, ישראל כץ, חנך היום (חמישי) את כביש 60 המשודרג ובשיחה עם ערוץ 7 אמר כי שדרוג הכביש הוא חלק מחיזוק ההתיישבות.

חגי הוברמן , י"ב בכסלו תשע"ב

כביש 60 המשודרג בקטע הדרך שבין הר חברון לצומת תפוח, נחנך היום בטקס חגיגי, במעמד שר התחבורה והבטיחות בדרכים ישראל כ"ץ.

הכביש המשמש כציר התנועה המרכזי ביהודה ושומרון, עבר תהליך מקיף של שיקום, לאחר שמצבו הורע עם השנים ורמת הבטיחות בו הגיעה לדרגה ירודה. הפרויקט בוצע ע"י החברה הלאומית לדרכים, והוא כלל סדרת פעולות לשיקום המיסעה ושולי הכביש, טיפול במפגעים וריבוד מחדש של מסלולי הנסיעה באספלט.

"כביש 60 המוכר לרבים כקו פרשת המים, הוא עורק חיים מרכזי לתושבי יהודה ושומרון", אמר שר התחבורה ישראל כ"ץ בטקס חנוכת הכביש המחודש, "כביש 60 הוא דרך האבות המקראית. אנו משמרים  אותה דרך עתיקה בה פסעו האבות והאמהות. המגורים וההתיישבות כאן בלב ההר, הם אות ומופת לנחישות ציונית. כביש 60 הוא דוגמא לחיזוק הקשר בין הנגב והגליל לבין מרכז הארץ. אנו גאים להוביל את מהפיכת התשתיות אשר תשנה את פניה של מדינת ישראל בשנים הקרובות ותשפר את הסיכוי של כל אזרח לקבל שוויון הזדמנויות בתעסוקה ובאיכות החיים".

ראש המועצה אזורית מטה בנימין אבי רואה, ציין כי "כביש 60 סבל במשך שנים מהזנחה נפשעת שהובילה למותם של עשרות אנשים, השר ישראל כץ לקח את היוזמה לידיו ושיפץ את הכביש שסבל מליקויי בטיחות חמורים ואני מברך על כך."

יו"ר החברה הלאומית לדרכים מיכה גולדמן, הדגיש את תרומת הכביש המשודרג, לשיפור  איכות החיים של תושבי האזור. "טיפלנו בחוליה מרכזית של כביש אורך ארצי המתחיל בצומת שוקת שבנגב, חוצה את המדינה ממזרח לתל אביב ומסתיים בנצרת שבלב הגליל", אמר גולדמן, "מטה בנימין היא אחת המועצות הגדולות בארץ. אנו גאים בפיתוח ושדרוג רשת הדרכים, במטרה להפכה לבטוחה ונעימה יותר לנסיעה".

מנכ"ל החברה הלאומית לדרכים שי ברס, ציין כי היקף ההשקעה בעבודות, לאורך קטעי דרך בהיקף מצטבר של 39 קילומטרים, הסתכם בעלות של כ-40 מיליון שקל. "במסגרת הפרויקט בוצעו עבודות יסודיות לטיפול בסדקים ובבורות בכביש, קטעי דרך ארוכים קורצפו ורובדו מחדש. בנוסף לעבודות הצביעה והתימרור, הותקנו באספלט עיני חתול להגברת הבטיחות. תשומת לב מיוחדת הוקדשה לביצוע עבודות בשעות הלילה, תוך הותרת נתיב פנוי, במטרה להקטין את אי הנוחות שייגרם לנוסעים בכביש".טוען....