משרד האוצר: על ההסתדרות לגלות אחריות

במשרד האוצר מבקשים מההסתדרות "לגלות אחריות" ולא לגרור את המשק לשביתה דווקא בתקופה זו של משבר כלכלי עולמי.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , ט"ו בכסלו תשע"ב

משרד האוצר: על ההסתדרות לגלות אחריות-ערוץ 7
פגישת עיני ושטייניץ. היום
פלאש 90

במשרד האוצר אומרים בתגובה לבקשת ההסתדרות להתיר לה להשבית את המשק כחלק מהמאבק בנושא עובדי הקבלן, כי "הממשלה מוכנה לבצע שיפור ניכר בתנאי העסקתם של עובדי השמירה והניקיון, כולל העלאת שכר משמעותית, שמירה קפדנית על מתן זכויות סוציאליות ואכיפה דרקונית כנגד מעסיקים שיפגעו בזכויותיהם".

אולם עם זאת אומרים באוצר נוכח איומי ההשבתה, כי "נוכח ההתפתחויות הכלכליות בעולם והתחזית להאטה בכלכלת ישראל, על ההסתדרות לגלות אחריות משותפת למצב המשק בעתיד".

ההסתדרות תגיש היום דיווח לביה"ד הארצי לעבודה בירושלים בעניין המו"מ המתנהל מזה כחודש על עובדי הקבלן במשק עם משרד האוצר, לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים (המעסיקים בסקטור הפרטי) והמרכז לשלטון מקומי. ההסתדרות תדווח לביה"ד כי לא חלה התקדמות משמעותית בשיחות. בעקבות זאת תבקש ההסתדרות מביה"ד להתיר את חידוש השביתה הכללית במשק. בהסתדרות מבקשים לקיים דיון בביה"ד בנושא חידוש השביתה כבר ביום רביעי הקרוב.

יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, אמר כי "אמרנו כבר בתחילת המאבק כי אנחנו רוצים לשנות את תפיסת העולם לפיה ישנם שני סוגים של עובדים. ביקשנו לצמצם את התופעה באמצעות העסקה ישירה. אולם כנראה שמדובר בהשקפות עולם שונות. האוצר רוצה להמשיך בהפרטת העבודה ונראה כרגע שרק שביתה תוכל להגמיש את עמדת האוצר".