ועדת הכלכלה סרבה לדחות את חובות ערוץ 10

ועדת הכלכלה דחתה פעם נוספת את בקשת ערוץ 10 לדחות את מועד פירעון חובותיו ברוב של 8 נגד 5 קולות. מנכ"ל הערוץ: בסוף ערוץ 10 ייסגר.

חזקי ברוך , ט"ז בכסלו תשע"ב

הפגנה נגד סגירת ערוץ 10
הפגנה נגד סגירת ערוץ 10
פלאש90

ברוב של שמונה מתנגדים מול 5 תומכים החליטה ועדת הכלכלה שלא לפתוח לדיון מחדש את בקשת ח"כ נינו אבסדזה לדחות את תשלום חובות הזכייניות ובהן ערוץ 10

בעד הבקשה הצביעו חברי הכנסת עמיר פרץ נחמן שי יואל חסון יוליה שמאלוב ברקוביץ ורוברט טיבייב. נגדה הצביעו ישראל אייכלר יצחק וקנין דוד אזולאי חמד עמאר רוברט אילטוב זאב אלקין אופיר אקוניס והיו"ר כרמל שאמה-הכהן.

שאמה-הכהן אמר בפתח הדיון "שברנו שיאים בדחיית הדיון  אבל ועדת הכלכלה היא לא קרן חילוץ. ערוץ 10 שנזקק לטובות לא יכול להיות כלב השמירה על הדמוקרטיה, מקסימום פודל. ועדת הכלכלה מתכוונת לבצע בחינה מעמיקה של שוק הפרסום כדי לקדם רפורמה בתחום. אנחנו מאמינים שערוץ 10 ימשיך לשדר בניגוד לתחזיות השחורות".

מנכ"ל ערוץ 10, יוסי ורשבסקי, אמר לפני ההצבעה לחברי הכנסת "אתם תאשימו את בעלי המניות, אנחנו נאשים אתכם אבל בסוף ערוץ 10 ייסגר. אם לא תדחו את החוב לא תהיה לי ברירה אלא להמליץ לבעלי המניות לסגור את הערוץ".

מפיק שטח בערוץ 10 שי שפיגלמן אמר "אנחנו מתחננים לקבל פרנסה, מדובר בפרנסה של מאות אנשים ומשפחותיהם. תעזבו את הפוליטיקה בחרנו בכם בשביל שתילחמו בשבילנו. כואב לי לראות את המנכל שלי מתחנן אליכם, אני באמת פונה ללב שלכם".

בסיעת קדימה הגיבו להחלטה ואמרו "נתניהו הוציא צו סגירה לערוץ 10 ממניעים אישיים ופוליטיים בוטים. מדובר בהחלטה אומללה שכל כולה נקמנות וסגירת חשבונות אישיים על גב טובת הציבור, הדמוקרטיה וזכות הציבור לדעת".

"נתניהו ברב אטימותו זרק היום לרחוב מאות משפחות שאיבדו את מקור פרנסתם. אם היה מדובר במגזר פוליטי המשפיע על שרידותו של נתניהו - היו דוחים את ההחלטה עד אין קץ, ברגע שמדובר בציבור הכללי- נתניהו והקואליציה מצפצפים עליהם", נמסר.