מתיחות? פרוש
מתיחות? פרושפלאש 90

עסקנים בחברה החרדית פנו לקרן מוסקוביץ, בהצעת מועמדותו של ח"כ לשעבר מאיר פרוש (יהדות התורה)  לפרס מוסקוביץ לציונות.

בשיחה עם ערוץ 7 מספר העיתונאי אליהו זלמנוביץ, חבר המטה בצוות הייעוץ החרדי של מועצת יש"ע, על היוזמה "הרב מאיר פרוש (בנו של הרב מנחם פרוש ז"ל מציל קבר רחל) ראוי לפרס מוסקוביץ על הצד של 'עשה טוב', כאשר בנה אלפי יחידות דיור ברחבי יו"ש ובהם בחברון, קרית ארבע, בית אל, יצהר, ועוד עשרות יישובים רבים בכל רחבי ארץ ישראל שמעבר לקו הירוק".

לדבריו, "פרוש היה הדמות החרדית והדומיננטית שהובילה יחד עם אביו ז"ל, מאבקים נגד ההתנתקות שכללו השתתפות במפגני עם, ארגון עצרת תפילה בכותל המערבי, ימים ספורים לפני ההתנתקות בתפילה לביטול רוע הגזירה".

זלמנוביץ אומר כי פרוש הינו איש מופת ודוגמא של אישיות ציבורית "פרוש לא נכנס לממשלת ההתנתקות יחד עם עמיתיו, ואף ויתר על תפקיד מיניסטריאלי של סגן שר התחבורה, שהועבר בשל כך לח"כ הלפרט. פרוש הוכיח שעקרונות חשובים יותר מכסף, יותר מאהדה ציבורית חרדית ויותר מתפקיד של שררה. הוא ויתר והיה בשל כך הנציג החרדי הראשון שמוותר על תפקיד ממשלתי בשל עקרונות של שמירה על ארץ ישראל, כהוראת רבותיו חברי מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל."

זלמנוביץ מעודד את מתן הפרס לפרוש, כדי לעודד נציגים חרדים ללכת בעקבותיו, "הכרת התודה של הציבור הדתי לאומי לעשייה, במתן פרס מוסקוביץ לרב מאיר פרוש, יו"ר מרכז אגו"י בירושלים, עשויה לעודד אישי ציבור חרדיים ללכת בעקבותיו מתוך ידיעה כי הציבור יוקיר אותם על מעשיהם ואולי אף סוף הכבוד לבוא וגם אולי בכך יהיה מתן שכר בצידה, פירותיהם בעלם הזה והקרן לעולם הבא. זו תהיה גם הזדמנות ראשונה להכליל אישיות חרדית בין מקבלי הפרס המיוחד. כמובן שהדבר יעודד גם מקבל הפרס להמשיך ולעמוד בלחצים ולהמשיך גם בעתיד בפעולות סור מרע ועשה טוב, וגם לנו יהיה חלק במידת "הכרת הטוב" שהיא אחת המידות הנעלות הנדרשות בעם ישראל."

פרס מוסקוביץ' לציונות נוסד על ידי ד"ר ארווינג וצ'רנה מוסקוביץ', כביטוי לתמיכה במגשימי הציונות בחברה הישראלית של היום, הפועלים לטובת צרכי הכלל, וכדי להבטיח את חוסנו של הבית הלאומי היהודי.

להערות והארות לכתב : [email protected]