רמת גלעד: ברק ניסה לעשות מחטף

מזכירות רמת גלעד בשומרון הודיעה בצהרים כי החליטה להגיע להסדר עם המדינה על האחזותם במקום והאשימה את ברק במחטף.

אורנית עצר , י"ז בכסלו תשע"ב

רמת גלעד
רמת גלעד
ועד הפעולה

מזכירות רמת גלעד בשומרון הודיעה בצהרים (שלישי) כי החליטה להגיע להסדר עם המדינה על האחזותם במקום.

"מתוך אחריות שלא להגיע למלחמת אחים ולמרות שמנסים לנשל אותנו מאדמות שרכשנו כדין, החלטנו להגיע להסדר עם הרשויות . הובטח לנו חד משמעית שכל עוד הליך ההידברות לא ימוצה לא תיעשה כל פעולה חד צדדית" .

ברמת גלעד מציינים "צר לנו כי שר הבטחון אהוד ברק ניסה הלילה לבצע מחטף ערמומי תוך שימוש מושחת בצה"ל כאילו היה רכושו הפרטי בניגוד לדעת רעיו שרי הממשלה. לדאבוננו על אף ההידברות הנמשכת בשעה זו ולמרות הסיכוי להגיע להסכמה בדרכי שלום ממשיך ברק לרכז כוחות ואמצעי לחימה נוספים".

בראיון ביומן ערוץ 7 אמרה אתמול מיכל שוהם, בתו של משה זר המתגוררת במקום כי "במקביל לניסיונות ההידברות מגיעים לתושבים הודעות רבות מתושבי הסביבה ומחיילי צה"ל ולוחמי מג"ב עצמם, ולפיהן הצבא נערך ומתגבר את כוחותיו לקראת ביצוע ההרס במקום. "אנחנו רואים שהצבא מעצים כוחות, כאן עוד אוטובוס, כאן עוד כוחות וכאן עוד שופל. הציבור רואה ומדווח, ואנחנו החלטנו שאם הצבא לא מחכה גם אנחנו לא נחכה ולכן אנחנו קוראים לציבור לבוא לכאן ולסייע לנו", אמרה והדגישה שאלמלא היו התושבים רואים את הצבא נערך למאבק לא היו הם משיבים במאבק מצידם, אך כעת, משזו המציאות הם מקווים שציבור רב יגיע למקום בכדי לעבות את הנוכחות במתחם הישוב.
 
לדבריה הדיווחים על היערכות הצבא אינן בגדר שמועות, אלא ידיעות המגיעות מחיילים ושוטרים מג"ב עצמם המדווחים שהם בדרכם לפינוי במקום.
 
באשר לשאלה אם יתכן וכל ההיערכות הצבאית לא נועדה אלא להלחיץ את התושבים לחתום על הסיכום עם המדינה, אומרת שוהם כי עצם קיומה של ספקולציה שכזו היא בגדר בושה למדינה המשחקת לכאורה בכספי ציבור.