משה זר: שר הביטחון רימה אותנו

משה זר, בעל הקרקע ברמת גלעד, טוען שלמרות הסיכום על מו"מ ליישוב המחלוקת על רמת גלעד שר הביטחון שוב הונה אותם.

בני טוקר , י"ז בכסלו תשע"ב

משה זר. בעל  הקרקע ברמת גלעד אומר בראיון לערוץ 7 כי שוב הוכח שמערכת הביטחון משקרת למתנחלים, "אנחנו היינו כל הזמן במשא ומתן עם המנהל האזרחי ועם משרד הביטחון כדי למנוע את הרס רמת גלעד. עשינו זאת למרות הידיעה שיתנפלו עלי ויגידו שאני מוכן להתפשר איתם כדי להציל את עצמי, אבל זה היה חשוב לי, כי הם אמרו לי, גם אלוף הפקוד וגם השר בגין שכל זמן שנהיה במשא ומתן איש לא יעז לבוא ולעשות מחטף ברמת גלעד".

לדבריו צה"ל ומערכת הביטחון הפרו את הסיכומים, "היינו במשא ומתן, ולא קבלנו עדיין תשובה סופית מה הורסים ומה לא, ופתאום אנחנו שומעים על כוחות צבא ומשטרה שעושים את דרכם לרמת גלעד כדי להרוס, זאת בניגוד לכל ההבטחות. פנינו לשר הביטחון והוא אמר לנו שלא ידוע לו על כוחות צה"ל שמתקרבים לרמת גלעד, זו לא הייתה אמירת אמת. אנחנו לא יכולים לקבל שר בטחון שלא אומר אמת".

זר טוען שהוא אינו מכיר ולא יודע מי שלח את הצעירים הלילה, "מה שקרה זה דבר שלא יעשה, אלה לא שליחים שלנו. זה היה לא בידיעתנו. מי שחשב לעשות לנו, קלקל לנו קלקול נוראי. אני נגד תג מחיר, זה לא על דעתי ואסור לעשות זאת. אבל כמו שאמרתי זה לא הסיפור האמיתי, הסיפור לא התחיל מכמה חמומי מוח שהם לא שליחים שלי, זה התחיל מזה שרשות שלטונית משקרת ואת זה צריך לבדוק".