גשר המוגרבים
גשר המוגרבים צילום: פלאש 90

ראש הממשלה נתניהו מקדם בימים אלו פיתרון לסוגיית גשר המוגרבים, אשר נועד להבטיח את הגשר מפני דליקות ולחזק את בסיסו מבחינה הנדסית, כך נחשף הערב בערוץ 2.

לצורך כך גייס ראש ממשלה מומחה בעל שם עולמי לנושאי שריפות מהטכניון, אשר נענה לבקשה להכין פתרון שיאפשר את הותרתו של גשר העץ הזמני המוצב במקום על מכונו.

בעיריית ירושלים מנגד לא ממהרים לברך על הנסיונות להותיר את הגשר במקומו, "החלטת הממשלה לחזק את הגשר ולתקן את ליקויי הבטיחות בו בהתאם להנחיות מהנדס העיר ממלאת את דרישתה הראשונית של העירייה להבטיח את שלומם של המשתמשים בגשר וברחבת הכותל ולמנוע סכנת התמוטטות או דליקה. לכשיוגשו התוכניות לשיקום הגשר הן תיבחנה ע"י מהנדס העיר שיקבע את ההנחיות הסופיות לביצוע".

בעירייה לא מבינים מדוע נמנעת הממשלה מלפעול לבניית גשר קבוע במקום ואומרים, כי "יש להצטער על אזלת היד שהפגינה ממשלת ישראל בטיפול במפגע המכוער והרעוע בלב רחבת הכותל ובכניסה להר הבית".

"בהליך נכון של קבלת החלטות למימוש הקמת הגשר בהתאם לתכנית המאושרת ניתן להגיע לפתרון הנכון והראוי של הצבת גשר קבוע ובטוח, בדיוק במקום בו עמד הגשר הישן שנים ארוכות. ראש העיר הביע חשש כבד שבהתנהלות הנוכחית של הממשלה הגשר לא יושלם בעתיד הנראה לעין ושהסטטוס קוו שהופר ברחבת הכותל לא יחזור למצבו הקודם", מוסיפים בעירייה.