המחזמר לחנוכה על הרב אליהו זצ"ל


סדרת הספרים הפופולארית 'אביהם של ישראל' שראתה אור לאחר פטירתו של הרב מרדכי אליהו זצ"ל ונערכה ע"י בנו, הרב שמואל אליהו שליט"א, זכתה להצלחה חסרת תקדים והיא נקראת כיום כמעט בכל בית בישראל. לאחר שכבר יצאו ספרי קומיקס שמחברים את הקהל הצעיר לדמותו של הרב, כעת הגיע התור של עולם הבמה.


"אביהם של ילדי ישראל" הוא מחזמר מקורי לחנוכה לכל המשפחה, ראשון מסוגו, המבוסס על אישיותו המיוחדת של הרב אליהו ומסכת חייו המופלאה. "הפקה מיוחדת שכולה קדושה", מספרים היוזמים, "חוויה מרגשת, חינוכית, ערכית ומלאת הומור המיועדת לכל המשפחה."


המארגנים מספרים כי לדעתם הצפייה במחזמר מהווה את האלטרנטיבה החינוכית הראויה היחידה לשלל הפסטיגלים."המחזמר רצוף בשירים מקוריים וריקודים לאורך כל העלילה המשלבת בין שמחה, רגש והומור, לצד בתפאורה עשירה ותלבושות מרהיבות"


במחזמר משתתפים בין השאר: אייל ניידורף, יאיר להמן, עמיחי עזר (נכדו של הרב גץ זצ"ל, שהיה ידוע בקשר המיוחד שלו עם הרב אליהו) וחננאל אמיתי ("אספקלריא"), לצד נגן הקלרינט הנודע חיליק פרנק, והילד אבישי רוזן.


הרב שמואל אליהו שליט"א, בנו של הרב זצ"ל, עודד את ההפקה ונתן את הסכמתו למחזמר. הרב שמואל אף נוטל חלק שבקטע המצולם שיוקרן על המסך.