מתקפה פוליטית על השר כחלון

בפגישה סגורה של הליכוד אמר כחלון שטוב שברשות השידור ישנם אנשים שמזדהים עם הליכוד. קדימה: נחשף הפרצוף המכוער של ממשלת נתניהו

בן שאול , כ' בכסלו תשע"ב

זועם. השר כחלון
זועם. השר כחלון
פלאש 90

מתקפה פוליטית של השמאל על שר התקשורת משה כחלון, בעקבות פירסום הקלטה של דברים שאמר בכנס סגור של הליכוד, בנושא המינויים ברשות השידור.

כחלון התייחס  להנהלה החדשה של רשות השידור והביע שביעות-רצון מכך שמדובר באנשים שקרובים לממשלה מבחינה פוליטית או רעיונית. "ממש בימים אלו התחלפה ההנהלה ברשות השידור. אני מכיר את הוועד המנהל, אנשים מאוד ערכיים, הרבה יותר ממה שהיה קודם. הממשלה שלנו היא ממשלה לאומית", אמר כחלון

הוא הוסיף כי "אני לא מודאג מהמושג פוליטיזציה. אתם שלחתם אותי לעשות משהו מסוים, תנו לי את הכלים. כלים זה אנשים שאני חושב שיכולים ליישם את הדרך שאני מאמין בה ושאתם מאמינים בה. אני לא מודאג מהמילים האלו".

כחלון ציין כי "אם אני חושב שאני רוצה לסייע ליהודה ושומרון, מה אתה רוצה לשלוח לי מנכ"ל שמאלני עכשיו, שכל היום יטרפד לי? אתה רוצה להחליט מי ישב שם? שיהיה השמאל, שישים את מי שהוא רוצה. לכן צריך לשים אנשים עם אוריינטציה שלנו. אני באתי ממפלגה פוליטית, אני לא נבחרתי במכרז, נבחרתי בבחירות, נבחרתי על ידי אנשים שמצפים ממני למשהו, וצריך שאנשים שלנו, שחושבים כמונו, יעשו את זה".

מפלגת קדימה הגיבה לדברי כחלון: "יצא המרצע מהשק, ההשתלטות הפוליטית של נתניהו על רשות השידור היא עובדה מוגמרת. שר התקשורת חשף בהבל פה אחד את הפרצוף המכוער של ממשלת נתניהו. נתניהו רוצה ערוץ אחד עם שידור אחד ודעה אחת וכל היתר- שיחפשו להביע דעה במדינה אחרת".

"אחרי שמנסים לעשות סיכול ממוקד בבית המשפט העליון ובשופטיו, אחרי שסותמים את הפה ורודפים את כל מי שחושב אחרת,עכשיו ברור כי אין משימה חשובה יותר לנתניהו מלשטוף לציבור את המוח ולנקות את התקשורת...כשנתניהו אמר לשריו 'תהיו כחלונים' - ברור שלזה הוא התכוון".