מסגד. לא לביקורים של גימלאים
מסגד. לא לביקורים של גימלאיםפלאש 90

המוסלמים בקנדה נתונים לדיכוי המזכיר את מצבם של היהודים תחת המשטר הנאצי, כך טען השבוע אחד מראשי הקהילה המוסלמית בקנדה.

האימאם סייד סוהרוורדי (Syed Soharwardy), קנדי ממוצא פקיסטני המשמש נשיא של המועצה המוסלמית העליונה של קנדה. את הדברים בראיון לרשת CTV ועורר תגובות חריפות בקרב הקהילה היהודית.

בהתייחסותו למדיניות החדשה של משרד האזרחות וההגירה האוסרת על מהגרים לכסות את פניהם בעת אמירת שבועת הנאמנות למדינה בטקס האזרחות, אמר סוהרוורדי את הדברים הבאים "בגלל האיום על האמונה שלהם, השמצת האמונה שלהם, השמצת הספר בו הם מאמינים, השמצות על יסודות האמונה שלהם, כל אלה היו בגרמניה לפני השואה. אותו דבר קורה כעת למוסלמים. זה בהחלט סימן מדאיג".

יו"ר ארגון בני ברית, פרנק דיאמנט, גינה את התבטאותו של האימאם באומרו, כי מדובר בהשוואה היסטורית מופרכת מיסודה ובזילות השואה. הוא קרא לאישי ציבור דתיים ופוליטיים להימנע משימוש בשואה בהקשר בלתי ראויים ולנהוג ריסון בדבריהם.

העיתונאי עזרא לבנט תקף בחריפות רבה את האימאם סוהרוורדי. בראיון ל"סאן טי וי" (14.12.11) לבנט כינה אותו "קוקו", כאדם ש"חסר לו בורג" וכ"זונה תקשורתית" ש"יעשה הכל כדי לקבל פרסום.” לבנט טען, כי סוהרוורדי אינו ליברל בהשקפותיו, אלא תומך בהחלת החוק האסלאמי (שריעה) בקנדה ואף הגיש נגדו תביעה לבית הדין לזכויות האזרח לאחר שפרסם את הקריקטורות על מוחמד בעיתון "ווסטרן סטנדרד".

הוא ציין שסוהרוורדי העלה "תיאורית קונספירציה מטורפת", לפיה ארגונים מערביים שביקשו לסייע לסומליה בעת הרעב הגדול תכננו למעשה לחטוף ילדים מוסלמים כדי להעבירם לנצרות. עוד אמר, כי בעבר נשים שהיו בקהילה בהנהגתו של האימאם בקלגרי התלוננו נגדו ולאחר זמן שתיים מהן סבלו מהתנכלות אישית.

העיתון וונקובר סאן מדווח, כי האימאם סוהרוורדי הגדיר את הביקורת על דבריו כ"אי הבנה", ומסר כי בכוונתו ליזום פגישה עם מועצת הקהילה היהודית של קלגרי על מנת ליישב את ההדורים.