חמאס: אפשרות לאינתיפאדת המסגדים

השיח' ביתאווי: אדמת פלסטין "טומאה" בשנת 1948 ע"י הציונים וההתקפות על המסגדים באיו"ש עשויות להביא לפריצתה של אינתיפאדה שלישית.

דלית הלוי - ערוץ 7 , כ"א בכסלו תשע"ב

שריפת המסגד הבוקר
שריפת המסגד הבוקר
באדיבות אתר פאנט

תנועת חמאס מגנה בחריפות את ההתקפות על המסגדים באיו"ש וקוראת לעם הפלסטיני לפעול כאיש אחד כנגד "ההתקפות הציוניות" ולליגה הערבית ולארגון לשיתוף פעולה אסלאמי לפעול בדחיפות כדי להגן על המסגדים והמקומות הקדושים לאסלאם מפני "פשעי הציונים ומתנחליו".

חאמד ביתאווי, ראש אגודת חכמי הדת של פלסטין, חבר פרלמנט ובכיר בחמאס, מטיל על ממשלת ישראל את האחריות המלאה לשורת ההתקפות שכוונו נגד מסגדים באיו"ש. "מאז שטימאו את אדמת פלסטין בשנת 1948 ועד היום הציונים שפכו את חמתם על המסגדים,” אמר ביתאווי והזהיר, כי האינתיפאדה הראשונה ואינתיפאדת אל-אקצה החלו מהמסגדים ועתה עשויה להיפתח אינתיפאדה נוספת מהמסגדים.

ביתאווי האשים גם את הרשות הפלסטינית באחריות למצב, בשל היענותה לדרישות הביטחון של ישראל בהוציאה חוזר לכל הדרשנים להימנע מהסתה נגד "הכיבוש" ובאי איוש תפקיד של האימאם באלף מסגדים, עובדה המעודדת את המתנחלים לתקוף אותם. כמו כן, אמר, כי עשרות אלפי אנשי כוחות הביטחון הפלסטיניים עוסקים בהגנה על הביטחון הישראלי במקום להגן על המסגדים, והמתנחלים יודעים, כי לא יתקלו בנשק פלסטיני כאשר הם נכנסים לישובים הפלסטיניים.