הממשלה אישרה הבוקר (ראשון) את מינויו של ראש המועצה האזורית גוש עציון, שאול גולדשטיין, למנכ"ל רשות הטבע והגנים. בכך מסתיים תהליך בחירתו לתפקיד שנמשך בחודשים האחרונים.

בתקופה הקרובה יכהן כראש מועצת גוש עציון יאיר וולף, ששימש עד כה ממלא מקום ראש המועצה וסגנו, ולאחר מכן תיערכנה בחירות מיוחדות לראשות המועצה.

לאחר הודעת ועדת האיתור על ההמלצה על גולדשטיין, נשמעו התנגדויות רבות בקרב השמאל בטענה כי מדובר במינוי פוליטי. בתנועה לאיכות השלטון טענו כי "מבלי לפגוע בכבודו של מר גולדשטיין ומבלי להמעיט מכישוריו, נסיבות אלו במהותן, עלולות להביא לפגיעה באמון הציבור בהליך המינוי. התפיסה הבסיסית של השירות הציבורי בישראל, שוללת מינויים פוליטיים במהותם, נוכח הנזק שגורמים הם לאינטרסים ציבוריים".

הם ציינו כי "נוכח זיקתו הפוליטית של מר גולדשטיין לגורמים הממונים, מבקשת התנועה לברר מהן הכישורים המיוחדים של מר גולדשטיין לתפקיד מנהל רשות הטבע והגנים, עליהם הצביעו הוועדה לבדיקת מינויים וכן ועדת האיתור".

בתגובה לטענות אמר גולדשטיין, "אין במדינת ישראל חוק המונע מאנשי ימין להתמודד על תפקידים ממלכתיים. אם פעם הייתה גאווה גדולה להיות מפא"יניק ולקבל תפקיד, היום זו גאווה גדולה להיות ציוני ולהיבחר לתפקיד על פי הכישורים וההתאמה".

"למרות שישנם שרים הממנים מינויים מסוג זה באופן אישי, במקרה שלי עברתי תהליך ארוך, מקצועי ואובייקטיבי שבסופו בחרה בי הוועדה פה אחד", הוסיף.