'המחבלים יחזרו לטרור. בעלי לא יעשה זאת שוב'

רעייתו של לוחם מג"ב שחר בוטביקה הכלוא על הרג פלשתיני בעת פעילות מבצעית שבה וקוראת לרה"מ לשחרר את בעלה.

שמעון כהן - ערוץ 7 , כ"ב בכסלו תשע"ב

אלינור בוטביקה צועקת על רה"מ בנימין נתניהו
אלינור בוטביקה צועקת על רה"מ בנימין נתניהו
חזקי עזרא

לקראת שחרורם הערב של עוד 550 מחבלים ואסירים פלשתיניים שבה אלינור בוטביקה, רעייתו של לוחם מג"ב הכלוא על הרג פלשתיני, וקוראת לראש הממשלה ולשר המשפטים לשחרר את בעלה שאת המעשה ביצע בשוגג ובמסגרת תפקידו. בראיון ליומן ערוץ 7 מזכירה בוטביקה כי בעלה שהה במשך שש שנים למעצר בית ולאחר מכן נידון לשמונה שנים וחצי של מאסר בפועל.

בדבריה מוסיפה ומזכירה בוטביקה כי המעשה שאותו עשה בעלה בוצע כאשר שחר היה לוחם צעיר כבן 19, וזה מכבר הביע חרטה וצער על המעשה, ועם כל זאת צעקתה אינה נשמעת בשעה שבה מאות מחבלים פלשתיניים יוצאים מבתי הכלא לזרועות משפחותיהם.

בוטביקה זכורה לציבור הישראלי מהתפרצותה כלפי ראש הממשלה נתניהו לפני שבועות אחדים בדרישה שישחרר את בעלה. מיד לאחר האירוע שתועד על ידי כתב ערוץ 7 בכנסת, חזקי עזרא, התבקשה בוטביקה על ידי דוברו של נתניהו להשאיר בידיו את מספר הטלפון שלה כדי שמלשכת רה"מ יצרו עימה קשר, אך לדבריה דבר לא אירע ואיש לא יצר עימה את הקשר המיוחל.

עוד מספרת בוטביקה על הטראומה שליוותה את שירותו של בעלה כלוחם מג"ב שחבריו לפלוגה נהרגו לנגד עיניו, טראומה שיתכן וגם לה היה חלק במצבו הנפשי הקשה בעת האירוע עליו נשפט ונכלא.

"המחבלים הללו יחזרו לעשות טרור. הוא לא יחזור. הוא הביע חרטה על המעשה", היא אומרת ושבה על בקשתה מראש הממשלה ושר המשפטים לפעול לשחרורו, ומבטיחה להמשיך במאבקה ובהפגנות מול בתיהם של נאמן ונתניהו עד שבעלה ישוב למשפחתו. "אקים מאהל מחאה כמו ההורים של גלעד שליט", היא אומרת ומזכירה את הגאווה שבה שירת שחר בשורות מג"ב, ואת העובדה שהנער הפלשתיני שנהרג בתקרית לא נהרג מנשקו של בעלה, עובדה המוכיחה שלא הייתה לו כל כוונה להרוג אותו. "לא נשתוק עד שהוא יגיע הביתה".