3 לוחמים מאירוע המרמרה הוכרו כנכי צה"ל

שנה וחצי אחרי משט המרמרה, שלושה לוחמים שנפצעו במהלך ההשתלטות מאלימות הפעילים על הספינה, הוכרו כנכי צה"ל.

בן שאול , כ"ג בכסלו תשע"ב

3 לוחמים מאירוע המרמרה הוכרו כנכי צה"ל-ערוץ 7
אירוע המרמרה
דובר צה"ל

שנה וחצי אחרי משט המרמרה, שלושה לוחמים שנפצעו במהלך ההשתלטות מאלימות הפעילים על הספינה, הוכרו כנכי צה"ל על ידי משרד הביטחון.

שלושת הלוחמים עדיין משרתים בקומנדו של חיל הים ומחכים לקביעת אחוז הנכות שלהם. לשלושתם נערכו בדיקות ראשוניות ובסיום הבדיקות יקבעו להם אחוזי נכות.

הלוחמים נפגעו מדקירות סכין וממהלומות מקלות, אחד מהם אף הושלך מהספינה על ידי הפעילים. לוחמים אלה הם הראשונים מאירוע המשט שהוכרו כנכי צה"ל.

שייטת 13 זכתה,לאחרונה בפרס הרמטכ"ל לצד יחידות נוספות. היחידות זכו באות הצטיינות על השנה החולפת לפי מספר קריטריונים, בהם היקף הפעילות המבצעית ואיכותה, רמת המוכנות המבצעית והייעודית של היחידה, הגמישות המבצעית, ההתאמה לאתגרי ההווה והעתיד והחדשנות בתחום אמצעי הלחימה.

בשבוע שעבר דיווח העיתון "מעריב" כי הממשל בארה"ב הציע פיתרון מקורי לסיום הסכסוך המדיני בין ישראל וטורקיה. לפי המתווה של האמריקנים יערכו ראש הממשלה בנימין נתניהו וראש ממשלת טורקיה, רג'יפ טאיפ ארדואן שיחת טלפון חשאית שלאחריה ייצאו בהצהרות שונות כל אחד במדינתו.
 
על פי הדיווח ארדואן יאמר כי ישראל התנצלה על הרוגי ספינת המרמרה, ואילו נתניהו ידגיש כי הביע צער בלבד. על פי ההצעה כל אחת מהמדינות תוכל להציג את הפיוס בדרך שונה. עוד דווח כי לאחר ההכרזות שיתנו ראשי המדינות, יעלו טורקיה וישראל את דרגת היחסים והשגרירים יוחזרו לאנקרה וירושלים בהתאמה. על פי הפשרה בעניין תשלום הפיצויים להרוגי המרמרה, ישראל לא תעביר פיצויים ישירות למשפחות, הטורקים יקימו קרן מיוחדת אליה תעביר ישראל כסף שיועבר למשפחות הרוגי המרמרה.