ספרי לימוד באייפד?
ספרי לימוד באייפד?פלאש 90

מדי יום מצטרפים לרשת העולמית עוד ועוד "מכשירים" – מחשבים ניידים, טלפונים ניידים, טאבלטים (אייפד) וכדומה.

לכולם יש חיבור אינטרנטי דרך wifi (רשת אלחוטית) ולרובם החיבור הזה הוא היחיד לאינטרנט כי אין להם חיבור לרשת ethernet ומלבד זאת יש להרבה מהם גם גישה לאינטרנט דרך הרשת הסלולרית.

אלא שיש הבדל גדול בין שתי הגישות. רשת wifi היא בעצם רשת חוטית אם הארכה לחיבור אלחוטי עבור מספר משתמשים מצומצמים. הרשת הסלולרית לא מחוברת לשום חוט – וכל המשתמשים, אלפים ואולי מיליונים, מנסים להתחבר לאותה נקודת חיבור בו זמנית, דבר שמאט את הרשת בצורה משמעותית. רשתות ה3G הנפוצות היום כנראה לא בנוייות ללחץ ההולך וגובר.

יש פתרונות בדרך: רוב החברות הסלולאריות בעולם מתקדמות עם התקנה של מערכת ה4G, דור החדש של הרשת הסלולרית. רשת זאת תאפשר מהירות גלישה פי עשרה יותר מהירה מרשת ה3G הנוכחית. אבל ביצוע ההתקנה בהרבה מקומות עלול להתעכב; העולם עובר משבר פיננסי עכשיו, ויש ספקים שעדיין לא החליטו באיזו טכנולוגיה להשתמש כדי לבנות את הרשת WiMax, LTE, etc. אבל בינתיים ה"עורקים" של רשת הסלולרית תקועים לרוב.

לחברה ישראלית בשם www.wefi.com) WeFi יש פתרון בינתיים ואולי אפילו להמשך. הורדת לחץ מרשת ה3G דרך העברה אוטומטית של משתמשים לרשתות WiFi בסביבה. WeFi יודעת למצוא מיליוני – מעל מאה מליון בעצם, של נקודות חיבור לרשתות WiFi בכל העולם. ההעברה נעשית בצורה אוטומטית, בלי צורך לבחור או לשנות דבר במכשיר.

ל-WeFi יש מאגר נתונים שכולל אינפורמציה על מיקום רשתות פתוחות שכל משתמש יכול להתחבר אליהם. כל פעם שמשתמש מתחבר לרשת WiFi, תכנת WeFi זוכרת ורושמת נתונים על מיקומה במאגר, ומוסיפה אותה למפת החיבורים, כשיש גישה לכל משתמשיweFi.

החברה נוסדה לפני כשש שנים. ובימים האחרונים הציגו נציגי החברה את הפתרונות שלהם בפני מאות בכירי תעשיית הסלולרי בוועדת ה4G השנתית בתל-אביב.

בעיקרון WeFi הינה רשת חברתית עבור חיבורי WiFi – כשמשתמש בעוצמת הקבוצה כדי לעזור ליחידים. משתמשי התוכנה יכולים ליהנות מחיבורים יותר זולים ונוחים – ויתר העולם יכול ליהנות מרשת סלולרי פחות לחוצה ויותר מהירה!