תיעוד: ערבי משחית קברים בהר הזיתיםהועד הבינ"ל לשימור הר הזיתים

ב-29 בנובמבר הושחת בית הקברות בהר הזיתים בירושלים על ידי ערבי. ההשחתה תועדה בווידאו והמשחית, אשר זוהה בזכות התיעוד ונמצא אשם, נידון לשלושה חודשי מאסר. בחקירתו הודה כי קיבל 1,000 שקלים תמורת חילול בית הקברות.

אברהם לובינסקי, יו"ר הוועדה הבינלאומית לשימור הר הזיתים, לא מופתע מההשחתה שלדבריו נמשכת זה זמן רב. "הסרטון הזה הוא רק דוגמה אחת של הונדליזם המשתולל בהר הזיתים", מסביר לובינסקי. "זו היתה הפעם הראשונה שהשחתה כזאת תועדה על ידי מצלמות המעקב שהותקנו בהר הזיתים. למרבה הצער מעשים אלה, כמו גם זריקת אבנים לעברם של האבלים המבקרים בבית הקברות, ממשיכים באזורים שבהם אין עדיין מצלמות והדבר מצביע על הצורך הדחוף לפרוס שוטרים באזור ומיד".

לדבריו, "אנו מאיצים בכנסת להעביר בדחיפות חקיקה שתקבע עונשים חמורים נגד פשעים שמבוצעים בבתי קברות. הפושע שבסרטון קיבל 1,000 שקלים תמורת מעשיו ונגזרו עליו רק שלושה חודשי מאסר. ברוב מדינות המערב וברוב המדינות בארצות הברית קיימת חקיקה ספציפית המחייבת עונשי מאסר על חילול קברים. במדינת ניו יורק. למשל, המשחית היה מקבל שנתיים וחצי עד ארבע שנות מאסר ובפלורידה הוא היה מקבל עד 15 שנים. ההתעלמות המוחלטת מהחוק, כולל ההרחבה הבלתי חוקית של המסגד בראס אל עמוד, חייבת להיפסק".