מה חיפש צוות הקונסוליה במוזיאון גוש קטיף?

במוזיאון גוש קטיף הופתעו לקבל בקשה מצוות הקונסוליה האמריקנית בירושלים לבקר במקום. האורחים התעניינו והתרגשו.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ד בכסלו תשע"ב

צוות הקונסוליה ומנהל המוזיאון
צוות הקונסוליה ומנהל המוזיאון
צילום: מוזיאון גוש קטיף

ביקור מפתיע. האחראים על הדסק הפוליטי והכלכלי של הקונסוליה האמריקאית בירושלים, ביקשו מיוזמתם לבקר במוזיאון גוש קטיף בירושלים, וערכו אמש (שני) סיור לימודים מקיף ומרתק במשך שלש שעות במוזיאון בירושלים יחד עם מנהל המוזיאון שלמה וסרטיל.

"היה ניכר שהם מתעניינים בהיסטוריה היהודית של המקום. מצב המתיישבים בגוש קטיף, ובעיקר מה מצב המגורשים כיום", מספר שלמה וסרטיל מנהל המוזיאון. "גם עליית שלטון חמאס לאחר הפינוי מגוש קטיף עלה בהקשרים מסוימים,  כמו הסרט שהפיק מוזיאון גוש קטיף על מצב בתי הכנסת כיום, וירי הטילים מעזה" 

שלמה וסרטיל לא יודע להסביר מדוע דווקא בעת הזאת ביקשו מהקונסוליה האמריקאית את הביקור המיוחד והאם יש לכך הקשרים פוליטיים ליהודה ושומרון, "אנו מקבלים כל אורח בכבוד ובשמחה ולא מתעניינים בהשקפתו ודתו. מוזיאון גוש קטיף מארח אישים בכירים מאד מכל קצות הקשת הפוליטית וחברי פרלמנט מהעולם כולו שמתעניינים בגוש קטיף".

"הרגשתי בסיור עם החברים מהקונסוליה, כשגריר למען מדינת ישראל להעביר להם את המסר האמיתי מה היה בגוש קטיף שפרחה בתקופה בה חיו שם יהודים, ומה כיום מצב המגורשים 6 שנים לאחר הפינוי, וממה סובלת כיום מדינת ישראל מירי הטילים והסכנה בדרום כתוצאה מההתנקות", הוסיף וסרטיל.

במוזיאון מספרים כי היה ניכר באורחים שהם מתרגשים מאד ואף למדו הרבה דברים שלא ידעו עליהם. אחת מחברות המשלחת אף הדליקה את נר הזיכרון לקדושי גוש קטיף שנהרגו בפעולות איבה.

וסרטיל העלה בפני המשלחת את נושא האסיר יונתן פולארד וביקש את שחרורו בשם מוזיאון גוש קטיף.

test770