הרב אברהם יוסף תוקף את קווי המהדרין

הרב אברהם יוסף תוקף בחריפות את הנהגת קווי המהדרין. "זו טיפשות, זה לא נובע מיראת שמיים... התורה ורק התורה היא המסגרת".

אפרים מורנו , כ"ה בכסלו תשע"ב

הרב אברהם יוסף
הרב אברהם יוסף
פלאש 90

רב העיר חולון, הרב אברהם יוסף, בנו של פוסק הדור הספרדי הרב עובדיה יוסף, התבטא היום (רביעי) בחריפות על קווי המהדרין שעלו לכותרות בימים האחרונים בכלי-התקשורת.

בראיון ל"קול ברמה" התייחס לחרדי שתקף אישה באוטובוס מהדרין "הוא טיפש, וטיפשים יש לצערנו הרב בערימות. אני מצטער לאמר יש "ארבעה טורים" וכל אדם  צריך לאמץ גם את הטור החמישי, לא נוח לו שיקום וילך. זה חוצפה זה חוסר הבנה מינימלי "דרכיה דרכי נועם וכל נתיבותיה שלום", זה טיפשות, זה לא נובע מתוך יראת שמיים".

בהמשך תקף הרב את קווי המהדרין ואמר "נאמר אל תהיה חסיד הרבה, וראינו מה עלה בגורלו של שאול המלך שנעשה חסיד הרבה. לנו יש מסגרת, התורה היא המסגרת, התורה ורק התורה. אפילו איש ואישתו שיש כל מיני הרחקות, לפי ההלכה מותר לגבר לשבת בספסל ליד אישתו באוטובוס, על סירה יש מחלוקת על ספסל מתנדנד יש מחלוקת... באישה זרה אין שום הרחקה, חוץ מנגיעה שום דבר לא, חוץ מהסתכלות חוץ מלהריח בריח טוב שאולי היא שמה על עצמה שום דבר לא אמור לעניין אותנו. אנחנו אמורים להתעלם, להוריד את המשקפיים להוריד את העיניים. החסידות תשמור אותה בארבע אמותיך, לצערינו כל חסידות כזו גוררת בעקבותיה עליהום כזה".

להערות והארות : efraim@a7.org