סערת קווי המהדרין מגיעה לארה"ב

בעקבות סערת "קווי המהדרין" בארץ, שלח משרד התחבורה האמריקאי פקחיות כדי לבדוק האם גם בקווים בארה"ב קיימת "הדרת נשים"

אפרים מורנו , כ"ז בכסלו תשע"ב

ניו יורק
ניו יורק
צילום: פלאש 90

משרד התחבורה האמריקני, החל לבדוק את קווי המהדרין בארה"ב.

פקחיות של המשרד, נשלחו לבדוק את פעילותה הנפרדת של חברת אוטובוסים בבעלות פרטית המפעילה קו מיוחד בין השכונות החרדיות בבורו פארק ובוויליאמסבורג, ומונהגת בה צורת הישיבה של קווי המהדרין. כך חושף אתר JDN.

לאחר דבריה הילארי קלינטון, בגנות הישיבה הנפרדת, נשלחו פקחיות מטעם משרד התחבורה על מנת להתיישב בקדמת האוטובוסים ולבדוק את האם הנוסעים ידרשו מהן לעבור לשבת בחלק האחורי של האוטובוס. להפתעתן הן לא התבקשו לעבור ולא התחוללה סערה באוטובוס.

כתב שהצטרף לנסיעה, באחד מקווי המהדרין בבורו פארק ובוויליאמסבורג, ראה את ה'מיני דרמה' ואת הפרובוקציה שיכלה להיווצר, אולם נדהם לראות כיצד במהלך כל הנסיעה, לא נאמר לפקחית דבר ולא היתה עילה להגברת גלי השטנה כלפי יהודי ארה"ב.

תושבי השכונה ונוסעי האוטובוס מספרים "ידענו על כך מראש, והוזהרנו שלא להיגרר, אלא להמשיך הלאה". הם הוסיפו "גם לפני שהתפוצצה הפרשה, מעולם לא נהוג היה להעיר לאשה שהתיישבה מקדימה, בין אם היא גויה, או שייכת למגזר החרדי".

"קווי המהדרין" הונהגו לראשונה בבורו פארק לפני מספר שנים, עוד לפני קווי המהדרין בארץ. הקווים הופעלו על ידי חברת האוטובוסים החרדית "פרייבט טרנספורטיישן'. החברה ממשיכה להפעיל בימים אלו את הקווים, ללא הפרעה או סערה, כמו זו שמתחוללת בארץ.

להערות והארות : efraim@a7.org