מפגש בנווה תרצה: נערת גבעות וענת קם

יסכה וייס לא זיהתה את האסירה המפורסמת שהחלה לשוחח איתה אך במהלך השיחות שאלה יסכה את שמה וזאת השיבה כי היא "ענת קם".

עוזי ברוך - ערוץ 7 , כ"ז בכסלו תשע"ב

מפגש בנווה תרצה: נערת גבעות וענת קם-ערוץ 7
ענת קם היום
צילום: פלאש 90

כבר שלושה שבועות שבכלא נווה תרצה עצורה יסכה וייס, אחותו של סמל שמואל וייס שנהרג במבצע חומת מגן .

יסכה נחקרה בגין פגיעה ברכוש של ערבים לאחר עימותים ושוחררה על ידי בית משפט, אולם בגל ההסתה נגד נערי הגבעות היא נעצרה שוב בגין אותה עבירה ובאופן חריג מבקשת הפרקליטות את מעצרה עד לתום ההליכים המשפטיים יחד עם צעירה נוספת ח', קטינה בת 17 שאף היא עצורה בגין פגיעה ברכוש של ערבים.

ח"כ ד"ר מיכאל בן ארי ביקר אתמול את השתיים בבית הסוהר בנווה תרצה ושמע מיסכה כי היא כלואה באותו אגף יחד עם ענת קם. יסכה לא זיהתה את האסירה המפורסמת שהחלה לשוחח איתה אך במהלך השיחות  שאלה יסכה את שמה וזאת השיבה כי היא "ענת קם".

בשיחות בין השתיים הביעה קם תסכול מאנשי השמאל ואמרה כי היא מרגישה אכזבה גדולה מחבריה. עוד הוסיפה קם כי ממעשיה לא יצא דבר, "כל כך הרבה מסמכים העברתי ובסך הכל שתי כתבות". קם הביעה הסתייגות מנערי הגבעות וטענה בתחילה כי מדובר בנוער אלים אלא שיסכה הבהירה לקם כי היא חייה לפי סטיגמות על נערי הגבעות.

יסכה סיפרה  לקם על כך שמדובר בנוער איכותי, בצעירים שפועלים למען עם ישראל ומבינים כי הנקודה המרכזית היא ארץ ישראל "עם שאין לו עבר אין לו עתיד", אמרה יסכה לקם והסבירה כי הציבור ביהודה ושומרון חיי בשליחות ולא למען עצמו. את יסכה מייצג במשפט עורך דין אריאל עטרי שנשכר מטעם עמותת חננו המבקש מבית משפט לשחררה לאלתר.

ח"כ בן ארי אומר הבוקר כי התנהלות מערכת המשפט בפרשת יסכה וייס לא ברורה "אני לא תומך בעבירות על החוק ואני אומר את הדברים בצורה ברורה לכל בני הנוער ביהודה ושומרון, ואולם  מוזר מאוד בעיני  מדוע צעירה כמו יסכה ששכלה את אחיה ונחקרה בחשד לפגיעה ברכוש של ערבים עצורה זמן כה רב בעוד המרגלת הבוגדת ענת קם, לא נעצרה עד למתן גזר הדין שלה ולמעשה בכל הליך המשפט שלה היא הייתה משוחררת. זו המדיניות הרווחת כיום בפרקליטות. מרגלת בוגדת משוחררת עד לסיום משפטה, וצעירה מהגבעות עצורה על עבירות  שהן לא ממש  חמורות".

עוד הוסיף בן ארי "אין לי ספק שהעליהום על נוער הגבעות השפיע על כל המערכת. גם בציבור שלנו חשוב שייבינו שכאשר מגנים את הנוער הזה הם משחקים לידיים של אנשי השמאל וכל מיני פרקליטים כמו שי ניצן  שמנצלים את הסיטואציה להתעלל בנערים ונערות. בקשר ליסכה וח'  הן עצורות בעבירות של פגיעה ברכוש של ערבים כחלק מעימותים שהתרחשו בכפר קוצרה. במקום לעצור את עשרות הערבים מקוצרה שמיידים בקבוקי תבערה ואבנים על תושבי גוש שילה, הפרקליטות מתנכלת לצעירות שלנו ופועלת בעקבות לחץ התקשורת והפוליטיקאים מהשמאל".