עדינה בר שלום
עדינה בר שלום פלאש 90

עדינה בר שלום, בתו של הרב עובדיה יוסף נשאה הבוקר (שישי) דברים בכנס נגד הדרת נשים תחת הכותרת "כנס חרום להחזרת השפיות לחברה".

בר שלום שהתקבלה במחיאות כפיים סוערות אמרה בכנס  "לא טוב היות האדם לבדו, הבה אבנה לו עזרה כנגדו", נכתב בתורה, והיום אנחנו מוצאות עצמנו כנגדם. לא כך הוא, לא זה מה שרצה הקדוש ברוך הוא", צוטטה בר שלום בערוץ 2.

בכנס שנערך בסינמטק תל אביב משתתפות חברות כנסת, עיתונאיות ונשות עסקים. את הכנס יזמה עמותת כ"ן - כוח נשים ומשתתפות בו מאות נשים.

בר שלום סיפרה על התמודדותה עם התופעה, "אני מגיעה לפורומים כשאני מתפקדת בהם כאישה יחידה, מזרחית יחידה, חרדית יחידה. לפעמים זה מביך ביותר. אני לא רוצה להיות שם על תקן האישה. יש לי דברים לומר שלא נוגעים רק לנשיות שבי. היום אני מייצגת כאן את החברה החרדית בה נעשים דברים שמרגיזים את כולנו".

היא ציינה כי "התורה שלנו לא מתייחסת לדברים כפי שהם מוצגים היום. מעמד האישה הוא גבוה, מוערך ועם סופרלטיבים נפלאים. אם דברים היו נעשים כמו שהם כתובים בתורה - לא היינו צריכות להילחם על המעמד שלנו. גם מהרבנים בחברה החרדית, מאף אחד מהם לא יצאה קריאה להפרדה באוטובוסים, את זה עושים עסקנים".

על ההפרדה באוטובוסים אמרה, "האוטובוס לכותל צפוף מאוד והמצב הוא בלתי נסבל ומשם באה ההפרדה. אני שמעתי את הרב אייכלר אומר – 'מפריע לכן הדלת האחורית? אז קבלו את הדלת הקדמית', מדוע לא כולם אמרו את זה? המהות היא לא ההפרדה – אלא הכבוד שנותנים לאישה".

לסיום אמרה, "אנחנו הנשים בנינו את עולם התורה. אנחנו אפשרנו לגברים לשבת וללמוד תורה, אנחנו רצינו את זה, אנחנו חזקות ביותר ואנחנו קובעות גם את המדיניות. אם לא אנחנו – לא יכלו הבעלים שלנו ללמוד תורה. ידענו שאחרי השואה עלינו להציל את עולם התורה".

יו"ר האופוזיציה חברת הכנסת ציפי לבני אמרה כי "המאבק הזה הוא על זהותה של מדינת ישראל, לכן במאבק הזה כולם צריכים להיות שותפים". לדבריה, "לא להשכיר דירות לערבים ולהילחם בשירת נשים זה אותו מאבק".יושבת ראש מפלגת העבודה שלי יחימוביץ', אמרה "אם היינו חיות במדינה אסלאמית קיצונית היינו מקבלות את זה, אבל אנחנו חברה שמוציאה לאור השמש הכול. לא נאפשר להחזיר את הנשים לאחורי האוטובוס".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו