פלאייר שחולק נגד בית הספר
פלאייר שחולק נגד בית הספר יד לאחים

מזה כשלשה חודשים שתושבי יהוד סוערים בשל בית הספר 'עתיד' בשיטת כת הסיינטולוגיה - היחיד מסוגו בארץ - שנפתח בעיר.

תחילתו של הסיפור היה כאשר בנו של תושב לא דתי שהחל ללמוד בבית הספר, קיבל לידיו חוברת לימוד שאינה מוכרת, הנלמדת בבית הספר. חשדו של אבי הילד – איש חינוך במקצועו - לגבי אופיו האמיתי של בית הספר, התעורר לאחר שהבחין כי מדובר בחוברת שאינה מוכרת במשרד החינוך. הלה פנה לאנשי המחלקה להצלה ממיסיון וכתות ב'יד לאחים', שנכנסו מיידית לעובי הקורה, ובתום בירור שערכו, נתגלה כי חוברת הלימוד מבוססת על שיטתו של מייסד כת הסיינטולוגיה ל. רון האברד. בארגון מספרים כי "מה שאימת יותר מכל את ההקשר ההדוק בין בית הספר לכת הסיינטולוגיה, היה תוצאתו של בירור יסודי שערכו בארגון, ואשר העלה כי מנהלת בית הספר הינה חברה פעילה במרכז הכת הסיינטולוגית בתל אביב".

לאחר שנודע הדבר לתושבי יהוד, החלו תושבי העיר בסדרת מחאות מתמשכת ואינטנסיבית מול עיריית יהוד-מונסון ומול בית הספר.

תושבי העיר שהרימו את נס המחאה, דחקו בראשי העיר לערוך ישיבה דחופה בנושא, כשבמהלך הישיבה, סיפרו התושבים לראש העיר על הקשר הישיר בין בית הספר 'עתיד', לכת הסיינטולוגיה, זאת באמצעות עמותה סיינטולוגית מוסוות, העונה לשם 'העמותה לחינוך מתקדם בישראל', המפעילה את בית הספר.

בתום הישיבה הודיע ראש העיר, יוסי בן-דוד, כי הוא מעביר את הבירור בנושא לפתחו של רב העיר הרב שלמה טובים, שקבע אף הוא כי מדובר בבית ספר הקשור לכת הסיינטולוגיה.

לפני ימים אחדים הגיעה הסאגה לסיומה כאשר ראש העיר הוציא צו סגירה לבית הספר, לאחר שמנהליו לא המציאו לידיו את האישורים ממשרד החינוך שהובטחו לו.