הזוכים בתחרות הצילום: 4 שרקרקים גמדיים

4 שרקרקים גמדיים, שני עיטי צפרדעים ובז עצים הם הזוכים בשלושת המקומות הראשונים בתחרות צילום הציפורים השנתית של החברה להגנת הטבע.

אורנית עצר , ל' בכסלו תשע"ב

4 שרקרקים גמדים
4 שרקרקים גמדים
אופיר לוטן

4 שרקרקים גמדיים, שני עיטי צפרדעים ובז עצים הם הזוכים בשלושת המקומות הראשונים בתחרות צילום הציפורים השנתית של החברה להגנת הטבע, על שם עמית גפן ז"ל.

את השרקרקים צילם אופיר לוטן, את העיטים איליה שלמייב ואת בז העצים נדב קאסוטו. בקטגוריית הנוער זכה במקום הראשון עדי קופלביץ', על צילום שחפית כספית.

התמונות הזוכות נחשפו היום (שני), ביום העיון השנתי ה- 32 לצפרות של החברה להגנת הטבע, שהתקיים באוניברסיטת תל אביב.  

התחרות לצילום ציפורים ע"ש עמית גפן ז"ל התקיימה זו השנה החמישית. עמית היה צפר מוכשר וצלם ציפורים מושבע ועבד במרכז הצפרות של החברה להגנת הטבע. הוא נפטר באפריל 2007, לאחר מאבק עיקש במחלה קשה והוא בן 21 בלבד. התחרות נוסדה לשם הנצחת זכרו ופועלו לקידום אהבת הציפורים, הארץ והאדם.

יואב פרלמן, ממרכז הצפרות של החברה להגנת הטבע ומארגן התחרות, מציין כי "השנה התחרות הייתה ברמה גבוהה במיוחד, ניכר כי המתמודדים הבינו מה מושך את עיני חבר השופטים והשנה, לשמחתנו, התחרות הייתה משופעת בצילומי אקשן מרהיבים ובצילומים שמעבר לאסתטיקה שלהם, גם מספרים סיפור. אנו בטוחים שהרמה הגבוהה תישמר גם בעתיד".טוען....