דגל היופי לרוני מנור
דגל היופי לרוני מנוריחצ

מלון נוף גנוסר, זכה היום ( שלישי)  בפרס היוקרתי של ענף התיירות בישראל, דגל היופי לשנת 2011. במלון שעמד למכירה רק לפני 7 שנים  למלון המציג תוצאות עסקיות מרשימות של מעל 36 מיליון ₪ בשנת 2010 עם שיפור משנה לשנה.

בשנת 2003 מונה רוני מנור לתפקיד המנכ"ל במלון נוף גנוסר, אז הייתה מטרת כניסתו לתפקיד,ביצוע עסקת מכירה של המלון כנציג הקיבוץ.  המלון דאז, הציג הפסדים מידי שנה והקיבוץ שנמצא בקשיים כלכליים חשב כי נכון יהיה למכור את המלון לקבוצת נוצרים אוונגליסטים. במהלך תקופה קצרה, הבין מנור כי מתרחש שינוי מגמה במפת התיירות באזור, בארץ ובעולם כולו, דיווח על כך להנהלת הקיבוץ שהבינה כי למלון יש את היכולת להחזיר "עטרה ליושנה". מלון נוף גנוסר נוסד בשנת 1964 והיה מלון הדגל של התנועה הקיבוצית, בין אורחיו הרבים היו נשיאים ושועי עולם אורחיו של יגאל אלון ז"ל חבר הקיבוץ.

תוך שנה התהפכו המספרים במאזני המלון ומהפסד עבר לרווח של 700 אלף ₪. וכך כל שנה הכפיל המלון את רווחיו. בשנת 2010 עומד מלון נוף גנוסר ברווח שנתי של כמעט 11 מיליון ₪ ומחזור מכירות של 36 מיליון ₪. בשנים אלו השקיע המלון מהונו העצמי בשיפוץ חדרים, בטיפוח סביבת המלון, היוון אדמותיו מול המינהל וחיסל חובות שנוצרו לאורך השנים.

השבוע הוענק למלון נוף גנוסר פרס "דגל היופי" בתחרות "בית מלון נאה ומקיים בישראל יפה" מטעם המועצה לישראל יפה. מלון נוף גנוסר זוכה בקטגוריה של בתי מלון המונים 151-250 חדרים במקום הראשון. המלון נבחן בתחרות בעשר קטגוריות המתייחסות ליופי, גסטרונומיה, נגישות לנכים, ניקיון, הפרדת פסולת, שירות ועוד. תיירות נוף גנוסר מהווה חברת על למלון נוף גנוסר, לפונדק גנוסר, למטבח המספק ארוחות רבות לאורחי המלון ולתיירים רבים המגיעים לסיור יום בישראל, לגני גנוסר – גן אירועים הנמצא לחוף הכנרת, לחוף רחצה פרטי, מגרשי ספורט ושאר מתקנים לרווחת התיירים.

רוני מנור מנכ"ל מלון נוף גנוסר, בן 59, חבר קיבוץ גנוסר:" אני גאה להוביל את תיירות נוף גנוסר. הזכייה מבחינתי מהווה הגשמת חלום ורוד ומימוש הפוטנציאל הרב הגלום במלון ירוק לחוף הכנרת שמספק חווית חופשה ישראלית מיוחדת".