פעילי סביבה בולמים בגופם את כריית חולות סמר

אנשי החברה להגנת הטבע ומגמה ירוקה עוצרים בגופם את העבודות לכריית החול בסמר, זאת לאחר שהקבלן הגיע לשטח להתחיל את העבודות.

שמעון כהן , ב' בטבת תשע"ב

ההפגנה הבוקר
ההפגנה הבוקר
דב גרינבלט, החברה להגנת הטבע

עשרות מאנשי החברה להגנת הטבע, מגמה ירוקה ותושבי הערבה עוצרים הבוקר (ד') בגופם את העבודות לכריית החול בחולות סמר, זאת לאחר שהקבלן, יוסי הראל, הגיע בבוקר לחולות על מנת להתחיל את עבודות הכרייה.

אנשי החברה להגנת הטבע, בראשות סמנכ"ל החברה, ניר פפאי, ואנשי מגמה ירוקה, בראשות המנכ"ל, מור גלבוע, הגיעו לחולות בשעת בוקר מוקדמת, וביחד עם תושבי הערבה מנעו את כניסת הדחפורים לדיונה.  

כזכור, החברה להגנת הטבע הודיעה השבוע כי היא החליטה שלא לקבל את הפשרה שהסתמנה בנוגע לחולות, לפיה ייכרו כמיליון טון של חול, על פני שטח של כ – 200 דונם, תמורת ניסיון שייעשה מול מינהל מקרקעי ישראל להכריז על יתר השטח כשמורת טבע.

אנשי מגמה ירוקה ותושבי הערבה הצטרפו בהמשך השבוע להתנגדותה של החברה להגנת הטבע לפשרה וגם השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן, הודיע אתמול (שלישי) כי הוא עומד לצד ארגוני הסביבה במאבקם הצודק למען שמירת ערכי הטבע והנוף שבסמר.

לדברי סמנכ"ל החברה להגנת הטבע, ניר פפאי: "ההחלטה על כריית החול מסמר לוקה בחוסר סבירות קיצוני, אין כל מקום להרס ערכי הטבע והנוף הייחודיים שבסמר, ביחוד לאור העובדה שהוכח כבר כי ישנן חלופות אחרות לכריית החול, טובות יותר, המספקות מענה לטווח הארוך ללא פגיעה אנושה בטבע".