האם המקרה של החיילת תוכנן מראש?

מהסטטוס בפייסבוק של החיילת שטענה כי הותקפה ע"י חרדי, עולה החשד כי תיכננה את האירוע מראש. "זה היה בצחוק", אמרה לערוץ 7.

אפרים מורנו , ב' בטבת תשע"ב

ההפגנה בבית שמש
ההפגנה בבית שמש
קובי גדעון / פלאש 90

דורון מטלון, חיילת המשרתת בפיקוד מרכז, התלוננה היום (רביעי) על הטרדה מצד חרדי במהלך נסיעה באוטובוס.

החיילת, המשרתת כפקידה של אלוף פיקוד המרכז, נסעה בשעות הבוקר בקו 49 א' בירושלים, אל בסיסה  בפאתי שכונת נווה יעקב. לטענתה, במהלך הנסיעה פנה אליה חרדי כבן 44 והחל לתקוף אותה בשל ישיבתה בחלק הקידמי של האוטובוס. בפורום 'רוטר' נחשף הערב צילום מסך מתוך הפייסבוק בו מצהירה החיילת, "חחח. זה הרעיון שלי", על כתבה מהשבוע של אישה שהתפשטה בקו מהדרין.

בשיחה עם ערוץ 7 מאשרת החיילת דורון מטלון את הפרסום אך מכחישה שהאירוע הבוקר היה פרובקציה מצידה, "כל הכתבות שפורסמו על "הקיר שלי" בפייסבוק זה בגלל מקרה שקרה לפני שבועיים, שהטרידו אותי באוטובוס". מטלון הוסיפה "תפסיקו להסתכל לי בפייסבוק. התגובה שלי על הכתבה ההיא היתה בצחוק, זה לא רציני, יש לי כבוד לאנשים. ואל תתעסקו עם שטויות".

נציין כי במהלך אחת השיחות עם מטלון, נשמעה ברקע אישה שתדרכה אותה לגבי ראיונות בתקשורת, ואף הזהירה אותה שהשיחות מוקלטת.

בראיונות לתקשורת תיארה החיילת את שעברה "עליתי על קו 49א, פשוט עמדתי בחלק הקדמי של האוטובוס ואותו חרדי לא דיבר איתי ולא פנה אלי עד שעלו שני כרטיסנים של אגד. אישה חילונית שעמדה מאחורה באה לכרטס מקדימה.החרדי פנה אליה והרים את הקול: 'אישה לכי לחלק האחורי של האוטובוס את לא צריכה לעמוד פה את יכולה להעביר את הכרטיסייה שלך דרך אנשים".

החיילת הוסיפה שאז פנה אליה האברך, "גם את חיילת לכי לחלק האחורי של האוטובוס. פרוצה, שיקסע, את מביכה את עצמך כשאת עומדת ליד אברכים בחלק הקדמי, בושה". המשטרה הגיעה במהירות שיא, וכבר בתחנה הבאה המתין שוטר רכוב על אופנוע.