עתירה לבג"ץ: להגיש כתב אישום נגד זועבי וסאלח

החלטת היועמ"ש שלא להגיש כתב אישום נגד זועבי וסאלח בגין השתתפותם במשט לעזה תגיע בקרוב לשולחנם של שופטי בג"ץ.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , ג' בטבת תשע"ב

עתירה לבג"ץ: להגיש כתב אישום נגד זועבי וסאלח-ערוץ 7
כמו סלאח? זועבי
פלאש 90

חבר הכנסת מיכאל בן ארי, פעיל הימין איתמר בן גביר ותנועת א"י שלנו עתרו לבג"ץ נגד החלטת היועץ המשפטי שלא להעמיד לדין את חברת הכנסת חנין זועבי ומנהיג הפלג הצפוני של התנועה  האיסלאמית, השייח ראאד סאלח, בגין השתתפותם במשט לעזה.

לטענת העותרים, החלטת היועמ"ש נגועה בחוסר סבירות קיצונית, והיא מנוגדת לעקרונות שלטון החוק הן באשר לעבירות שבהן הוחשדו סאלח וזועבי והן באשר לעצם סגירת תיק החקירה.

עוד נטען, כי "אי העמדתם של המשיבים (סאלח וזועבי - ש.פ) לדין, בעוד חרדים שהיו נוכחים באירועי אלימות שונים (הגם שלא ביצעו בפועל מעשי אלימות) נשפטו, ובעוד מתיישבים מיהודה ושומרון שנטלו חלק בהפגנות שונות שבהן נרשמו התפרעויות (על אף שבפועל לא תקפו) הועמדו לדין. ואילו הדין עם המשיבים 2-3 שונה, גורמת לפגיעה קשה בעקרון השוויון המחייבת התערבות של בית משפט נכבד זה".

נציין כי לאחר פרסום ההחלטה שלא להעמיד את השנים לדין נמסר מלשכת היועמ"ש, כי "לאחר בחינת מכלול הראיות הקיימות בתיק והסוגיות המשפטיות הנוגעות לענין, החליט היועץ המשפטי לממשלה על סגירת התיק וזאת בשל קשיים ראייתיים ומשפטיים משמעותיים שהתגלו, הנוגעים הן להוכחת יסודות העבירה והן לשאלות משפטיות של תחולת דיני העונשין של ישראל על עבירות חוץ".