סערת קווי המהדרין מגיעה לכותל

בראשון הקרוב צפויים פעילי "ישראל חופשית" לכבוש את קווי המהדרין. בקבוצה שנפתחה בפייסבוק אישרו את הגעתם מעל שלושת אלפים אנשים.

אפרים מורנו , ג' בטבת תשע"ב

סערת קווי המהדרין מגיעה לכותל
סערת קווי המהדרין מגיעה לכותל
צילום: פלאש 90

תנועת 'ישראל חופשית', קראה היום (חמישי) באיגרת מיוחדת לפעילי התנועה להצטרף ליוזמה שהחלה בפייסבוק, ו"לכבוש" ביום ראשון הקרוב על קווי מהדרין ברחבי הארץ.

במכתב כתבו המארגנים "במסגרת הקמפיין נגד הדרת נשים יגיעו ביום א'  אלפי פעילים שיעלו על קווי ההפרדה בקבוצות מעורבות, וימחו נגד הדרת הנשים בתחבורה הציבורית ודחיקתן למושב האחורי של האוטובוס. בירושלים, תל אביב, חיפה, בית שמש, אשדוד, רמת גן ורחובות, יעלו קבוצות של פעילים במאבק, גברים ונשים ביחד, לקווי ההפרדה בהם נשים נדרשות לשבת מאחור".

על פי דיווחים בתקשורת, הפעילים יתאספו בתחנות קווי המהדרין, ובכל פעם תעלה קבוצה של כ-10 אנשים, גברים ונשים יחדיו לאוטובוס. הפעילים שיגיעו לירושלים יתחלקו בשעה 5 למספר מוקדים. בשכונת רמות ברחוב שיבת ציון פינת טללים, בכותל המערבי, ברחוב קצנלבוגן בשכונת הר נוף, במסוף אגד בשכונת נווה יעקב וברחוב אגרות משה פינת חזון איש בשכונת רמת שלמה.

בשאר אזורי הארץ יתפזרו הפעילים בשעה שש. באשדוד יגיעו הפעילים לרחוב חנה סנש פינת שדרות פלמ"ח. בחיפה יתרכזו הפעילים במרכז זיו. בבית שמש ליד מרכז רסידו. הפעילים שיגיעו לרחובות יתרכזו ברחוב אליעזר בן יהודה פינת הרצל בחמש.

תום וגנר, דובר "ישראל חופשית", מבהיר בשיחה עם ערוץ 7 כי הפעילים לא יפגינו ברחבת הכותל אלא יעלו על אוטובוסים מופרדים בתחנות אוטובוס הסמוכות לכותל.

"אין כאן התקפה על הדת, איש באמונתו יחיה", אומר וגנר, "יש כאן אמירה ברורה שלא נקבל הדרת והשפלת נשים באף מקום בישראל. מבחינתנו מדובר בקו אדום שמאיים על דמותה של המדינה. מי שמחליט לראות בכך התקפה על הדת מוליך את עצמו שולל וצריך להזכיר לו שחרדים אדוקים בכל העולם, שומרי תרי"ג מצוות, נוסעים בתחבורה ציבורית שאיננה מופרדת ומעולם לא ראו בכך פגיעה בדתם".