"כל אחד יכול להיות עמנואל"

"כל אחד יכול להיות עמנואל ולקחת ממנו את תכונותיו ועשייתו למען עם ישראל", אמר היום אביו של עמנואל מורנו הי"ד.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ג' בטבת תשע"ב

יום עיון בנושא מנהיגות נערך היום (חמישי) לזכרו של סא"ל עמנואל מורנו הי"ד בבנייני האומה בירושלים.

יום העיון נערך בהשתתפות בכירי מערכת הביטחון בעבר ובהווה: סגן ראש הממשלה השר משה (בוגי) יעלון, ראש אמ"ן לשעבר האלוף (במיל') אהרן זאבי-פרקש, ראש השב"כ לשעבר אבי דיכטר, אל"מ (במיל') ליאור לוטן, אל"מ (במיל') רוני ינאי, שר האוצר יובל שטייניץ, אשת העסקים עפרה שטראוס, חתן פרס נובל לכלכלה פרופ' ישראל אומן, סגן ראש השב"כ לשעבר ח"כ ישראל חסון, חבריו של עמנואל ומשפחתו.
 
אביו של עמנואל הי"ד, אילן מורנו, אמר לערוץ 7 כי מאז נפילתו של עמנואל מתמודדת המשפחה עם הקושי הפיזי והנפשי אך למרות הכל "מנסים להמשיך את מורשתו מול הצעירים וחיילי צה"ל - הדור הבא של מדינת ישראל".

"זה שדמותו מוסתרת ולא גלויה נותנת את היכולת לכל אחד להזדהות איתו", אומר אילן, "כל אחד יכול להיות עמנואל ולקחת ממנו את תכונותיו ועשייתו למען עם ישראל".
 
אל"מ (במיל') ליאור לוטן סיפר על עמנואל, "עמנואל היה מומחה, עמנואל מעולם לא אמר אחריי הוא אומר אני פה לבד זאת הערכת המצב שלי אתה יכול לסמוך עליי, זו רמה אחת של מנהיגות שמקנה שקט ויכולת לקבל החלטות".
 
ראש השב"כ לשעבר, אבי דיכטר, סיפר על עמנואל, "בפעילותו הוא הציל חיים, חיים של הרבה בני אדם. את הפגיעה בו הוא לא הצליח למנוע מפני שהיה קרוב, קרוב מידיי לאויב. איבדנו מנהיג, מנהיג אמיתי אבל נשארנו עם מגדלאור".טוען....