ילקוט בית ספר
ילקוט בית ספרפלאש 90

מזה כחודש סובלים ילדי בית הספר התורני במצפה רמון מהצקות מצידם של הפועלים הערבים באתר הבניה הצמוד לבית הספר, ומסכנת המשאיות ומערבלי הבטון המגיעים למקום ללא הפרדה. בשבוע שעבר השביתו ההורים את בית הספר ליום אחר, והבטחה לתיקון המצב הגיעה במהירות. ביומן ערוץ 7 שוחחנו עם אחת האמהות שהובילו את המחאה שאולי תתחיל לתת פרות היום.

בראשית דבריה מספרת האם שביקשה לשמור על עילום שמה כי בצמידות לבית הספר ממוקמים שני אתרי בניה, האחד של משפחה פרטית והאחר של קבלן שזכה במכרז מ טעם המועצה לבניית מדרגות ציבוריות. מאז החלה העבודה לפני כחודש ימים משאיות ומערבלי בטון מגיעים למקום, פורקים חומר ונוסעים דרך השביל שבו הילדים עוברים בדרכם לבית הספר ללא כל חציצה וגדר משמעותית שתפריד בין האתר המסוכן לילדים.

לבד מסכנת החיים המרחפת מעל ילדי בית הספר החלו הפועלים הערבים שבמקום להציק לבנות כיתות ז' ח' שבמקום וכאשר הן עוברות במקום הן "זוכות" לשריקות, קריאות גנאי, רמיזות מגונות ועוד.

לנוכח כל אלה החל מנהל בית הספר במו"מ מול הגורמים השונים במצפה רמון בדרישה לטיפול במפגע. "אמרו לו שיהיה צו הפסקת עבודה ותוקם גדר, אבל עבר חודש וכלום לא קרה", מספרת האם. "המנהל דרש שיעמוד פקח במקום או שיבנו גדר גבוהה שתתחם את אתר הבניה, שלא יהיה קשר בין הפועלים לילדים והילדות", היא מוסיפה ומציינת כי בבנייה דומה המתקיימת בישיבת ההסדר הסמוכה הוקמה גדר אטומה בגובה של כשניים או שלושה מטרים, ורק דרך שער בגדר זו עוברות משאיות.

"הקבלן טען שהוא לא חייב, והוא גידר את המקום ברשת פלסטיק, אבל אנחנו יודעים כמה הגדר הזו מחזיקה מעמד ברוחות של מצפה רמון. פעם אחת היא נופלת ומרימים, פעם שנייה מרימים ובפעם השלישית כבר לא מרימים אותה".

לאחר שנואשו מהרשויות החליטו ביום רביעי שעבר ההורים להשבית את הלימודים. "לא מוכנים לסכן עוד את חיי ילדינו". ביום חמישי בבוקר הגיעו למועצה קרוב לשלושים הורים והסבירו מדוע לא שלחו את הילדים ליום הלימודים. האם מספרת כי במועצה טענו שצריך להיות יותר סובלניים ולהמתין, אך לדבריה כל מבקר במתחם יבין מיידית שאין להורים ברירה אחרת ו"מתחייב כאן צעד חריג".

ואכן, לאחר השבתה של יום לימודים אחד "דברים בשטח החלו לזוז", היא מספרת. הובטח להורים שעד היום (א') בערב תוקם גדר הרמטית, ואכן מחלון ביתה היא רואה שהציוד להקמתה כבר הובא למקום, אם כי עדיין לא הוחל בבנייתה. בינתיים הציבו ההורים מתנדבים בשעות הכניסה והיציאה של ילדים אל בית הספר וממנו. המתנדבים מכוונים את הילדים ומלווים את הבנות.