ח"כ תירוש:
הפריצה הסעודית - התחלה של מלחמת סייבר

ח"כ תירוש מתריעה כי כי הפריצה לאתרי האינטרנט הישראלים והדלפת האשראי היא התחלה של מלחמת סייבר שסופה לשתק תשתיות חיוניות לישראל.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ח' בטבת תשע"ב

לא חוששת. תירוש
לא חוששת. תירוש
פלאש 90

חברת הכנסת רונית תירוש (קדימה), יו"ר ועדת המדע והטכנולוגיה, אומרת הבוקר כי הפריצה לאתרי האינטרנט הישראלים והדלפת פרטי האשראי היא התחלה של מלחמת סייבר שכוונתה לשתק תשתיות חיוניות למדינת ישראל וביניהם חשמל, מים, מזון ותקשורת.

לדבריה, "רשות הסייבר שהוקמה לאחרונה חייבת להיכנס לפעולה מיידית בהתאם להמלצות ועדת בן ישראל ולקבל את המשאבים הנדרשים לתפעולה השותף".

הא הוסיפה כי  "ועדת המדע והטכנולוגיה התריעה על הסיכון שבמלחמת הסייבר ועל השלכותיה. אני קוראת לרה״מ להקצות את המשאבים הנדרשים לתפעולה של הרשות באופן מיידי על מנת למנוע עוד פריצות למערכות הישראליות, פריצות שעלולות להיות מסוכנות ולגרום לנזק עצום ומסוכן".

נזכיר כי קבוצת האקרים סעודיים השתלטו אמש על אתר חדשות הספורט one, וטענו כי הצליחו לגנוב את פרטי כרטיסי האשראי של 400 אלף ישראלים וכי הם עושים בהם שימוש.

מי שניסה מוקדם יותר במהלך הערב להיכנס לאתר, הועבר לאתר אחר בו פרסמו ההאקרים הסעודיים את הודעתם. "החלטנו לתת לעולם מתנה לשנה החדשה, את המידע של כ-400 אלף ישראלים", כתב אחד ההאקרים.

במהלך הלילה התברר כי הפריצה אינה גדולה כמו שהיה נראה, מחברות האשראי נמסר כי מספרם של כלל הכרטיסים של כל חברות האשראי בישראל שנחשפו הינו כ-14,000 בלבד.