השקט אינו יציב. השר מיסז'ניקוב
השקט אינו יציב. השר מיסז'ניקוב פלאש 90

בכנס משרד התיירות שיתקיים היום (ד') בתל אביב יוצגו נתונים שונים סביב התיירות הנכנסת לישראל. בין הנתונים צפוי לתןס את תשומת הלב סקר שערך משרד התיירות בקרב קבוצות מיקוד של תיירים צרפתיים לא יהודיים בגילאים 40-70. מהסקר עולה כי ישראל נתפסת כיעד תיירותי בעל ערך תרבותי והיסטורי וכמקום שחובה לבקר בו.

עוד מתברר בסקר כי התייר הצרפתי הקלאסי, אינו מודע למגוון אפשרויות הנופש הקיימות בישראל ומתמקד בעיקר במאפיינים ההיסטוריים והתרבותיים. כך מדווח אתר THE PULSE.

חשיבותו של הסקר היא בעיקר משום היותה של צרפת מדינת המקור השלישית לתיירות לישראל אחרי ארה"ב ורוסיה. בשנת 2011 הגיעו לישראל 287 אלף תיירים צרפתיים. הרב המכריע של תיירים אלו, נמנים על הקהילה היהודית. התייר הצרפתי שוהה בישראל 11 לילות בממוצע, ומוציא כ- 1173 דולר במהלך ביקורו.

משתתפי הכנס יעסקו לא מעט באיתור ופיתוח דרכים למקד לישראל את התיירות הצרפתית, כמו גם תיירות ממדינות אחרות.

שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב, ציין כי: "משרד התיירות בוחן בשנה האחרונה את אפקטיביות פעולות השיווק במדינות היעד השונות ברחבי העולם ומבצע התאמות ומיקוד, שיביאו למימוש פוטנציאל התיירות הקיים בכל מדינה, בהתאם למאפייניה, ובכך להגדיל את תנועת התיירות לישראל. במסגרת פעילות המשרד לפרוץ לשווקים ולקהלי יעד חדשים, מצא הסקר כי התייר הצרפתי הקלאסי, לא רואה בישראל יעד לתיירות נופש, בילוי ופנאי, ואנו נפעל בשנים הקרובות לאתגר תיירים אלו בכל אפשרויות הביקור בישראל".