י' בטבת: בניין ירושלים הינו חובתו של כל אדם

ישיבת בית אורות קיימה לקראת עשרה בטבת יום עיון בנושא "בניין ירושלים בימינו", בהמשך להקמת וחנוכת השכונה הסמוכה לישיבה.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , י' בטבת תשע"ב

י' בטבת: בניין ירושלים הינו חובתו של כל אדם-ערוץ 7
טיילת בית אורות
בית אורות

ישיבת ההסדר בית אורות ע"ש יצחק מוסקוביץ השוכנת ברכס הר הזיתים, מקיימת מדי שנה יום עיון לקראת עשרה בטבת בנושא "בניין ירושלים בימינו".

"אולם השנה, בצל השכונה החדשה הצומחת למול חלונות בית אורות היתה תחושה כי לא ניתן "להפטיר כדאשתקד", מוסר שלמה צוויקלר מנכ"ל הישיבה.

כאמור, בשנה האחרונה, הקימה ישיבת ההסדר בית אורות שכונת מגורים חדשה בסמוך לקמפוס הישיבה. "זה אלפיים שנה שעם ישראל ישראל מתפלל "ובנה ירושלים עיר הקודש במהרה בימינו" בכל יום בתפילתו, והנה, למול עינינו אנו רואים את ההיסטוריה הולכת ונכתבת", הוסיף צוויקלר.

תחושות אלו, המשותפות לכלל אנשי בית אורות הביאה להחלטה לקיים ערב משותף בין ישיבת בית אורות, מדרשת בית אורות ומכון לנדר, שבו יעמדו אנשי רוח לצד אנשי מעשה וידונו בשאלה "מהו בניין ירושלים בימינו"?

מארגני הערב מספרים כי בית המדרש של הישיבה התמלא כולו ע"י עשרות משתתפים שגדשו את המקום בהמוניהם.את הערב פתח ראש הישיבה, הרב דני איזק אשר הדגיש כי דרישת ציון והחיפוש המתמיד  כיצד לבנות את ירושלים בצד המעשי ובצד הרוחני הינה חובה המוטלת לפתחו של כל אדם ואדם, ועל כן אנו מקיימים את יום העיון במסגרת דרישת ציון של דורינו.

הערב המשיך בהרצאתו המרתקת של עמי מיטב, מנהל בית הספר לתיירות במכון לנדר, בנושא "הר הבית היסטוריה ואקטואליה" אשר סקרה את תולדות הר הבית מימי דוד מלך עד ימינו ולקחה אותנו לסיור וירטואלי במקומות השמורים מעין הציבור הרחב, כל זאת לצד סיפורים והמחשות מהשטח.

למשל, סיפר עמי על על פסיפס יחודי המצוי בלב מקום המקדש עד ימינו במרכזו ניתן להבחין במגן דוד.מר מיטב סיכם את הרצאתו באומרו שמאז חורבן הבית בשנת 70 לספה"נ לא היה מצבינו בהר הבית  טוב יותר.

בהמשך הערב הרחיבו הרב זאב קרוב והרב אלישע וישליצקי על מהותו של צום העשירי וכיצד הוא מקושר לדרישת ירושלים.

את הערב חתם הרב מנחם מקובר.הרב מקובר עסק בבירור מצות  בניין המקדש  משמעותה ותוקפה בימינו, "יהי רצון שנזכה לחזות בקיום דברי הנביא :.  יט כֹּה-אָמַר יְהוָה צְבָאוֹת, צוֹם הָרְבִיעִי וְצוֹם הַחֲמִישִׁי וְצוֹם הַשְּׁבִיעִי וְצוֹם הָעֲשִׂירִי יִהְיֶה לְבֵית-יְהוּדָה לְשָׂשׂוֹן וּלְשִׂמְחָה, וּלְמֹעֲדִים, טוֹבִים; וְהָאֱמֶת וְהַשָּׁלוֹם, אֱהָבוּ. במהרה בימנו".