מגרון. מזמינים לקרב משפטי.
מגרון. מזמינים לקרב משפטי.פלאש 90

בשבוע שעבר יצאו נציגי ציבור מרחבי יהודה ושומרון בקמפיין רחב היקף למען "חוק ההסדרה" המיועד להכשרת היישוב מגרון ויישובים נוספים ביו"ש. על "חוק ההסדרה" חתמו מעל 20 חברי כנסת, ומטרתו להשאיר את תושבי מגרון במקומם, ולהציע לבעלי הקרקע, באם יופיעו אי פעם, להיות מפוצים על השטח.

סקר חדש שנערך בקרב מתפקדי הליכוד חושף נתונים חד משמעיים אודות תמיכת מתפקדי הליכוד בחוק ההסדרה והנזק הפוטנציאלי שייגרם לליכוד אם לא יחוקק החוק ותפונה מגרון.

בסקר החדש שערך מכון סמית בקרב מדגם מייצג של מתפקדי הליכוד, עולה כי לשאלה האם הם תומכים בחוק ההסדרה, תמכו בחוק 67% ממתפקדי הליכוד, לעומת 26% שהתנגדו ו-7% ללא דעה.

לשאלה: במידה ושר או ח"כ בליכוד יתנגד ל"חוק ההסדרה" ויפונו היישובים, כיצד הדבר ישפיע על הצבעתך אליו בפריימריס הקרובים - ענו 45% מהמתפקדים כי הדבר יקטין את הסיכוי שיצביעו לאותו ח"כ או שר בפריימריס הקרובים. 38% מהמתפקדים אמרו כי הדבר לא ישפיע על הצבעתם.

שאלה מעניינת נוספת שעלתה בסקר היתה כיצד יגיבו המתפקדים אם נתניהו יתנגד לחוק ההסדרה בעוד שליברמן יתמוך בחוק והחוק יפול. במקרה כזה עולה תמונה מדהימה לפיה 32% מהמתפקדים אומרים כי קיים סיכוי שיחליטו להעביר את  תמיכתם בבחירות הבאות ל"ישראל ביתנו", מתוכם 23% אפילו מגדירים את הסיכוי כסיכוי גבוה. 

עוד שאלה התייחסה ישירות להיעדרות השר גדעון סער מהדיון בנושא חוק ההסדרה. כאשר השאלה שנשאלה היתה האם ההיעדרות של סער מההצבעה תשנה את הסיכוי לתמיכה בו בפריימריס הקרובים. התשובה היתה חד משמעית: 38% אמרו כי הסיכוי שיתמכו בו קטן יותר כעת, לעומת 34% שאמרו שהדבר לא ישנה את עמדתם.

מ"המטה המשותף", המקדם את נושא חוק ההסדרה למגרון מסרו כי "הנתונים בסקר מפתיעים לטובה. מתפקדי הליכוד יודעים בדיוק מה הם רוצים מנבחריהם: הם מבקשים שוויון בין תושבי מגרון לתושבי כפר סבא ותל אביב. הם דורשים שלא יגרשו משפחות ויגשימו את חלומות 'שלום עכשיו'. אנו מברכים על כך שנבחרי הליכוד מביעים תמיכה בימים האחרונים בחוק ההסדרה ומקווים כי נוכל בזמן הקרוב לקדם את החוק ולהביא להצלת מגרון ולהפלת המזימה של שלום עכשיו".