אילון: זו הכרזת מלחמה

סגן שר החוץ דני אילון התייחס היום (שבת) לחשיפת מספרי כרטיסי האשראי ופרטיהם האישיים של עשרות אלפי ישראלים, "טרור לכל דבר".

עוזי ברוך - ערוץ 7 , י"ב בטבת תשע"ב

אילון באו"ם. היום
אילון באו"ם. היום
צילום- Laurent Egli

סגן שר החוץ דני אילון התייחס היום (שבת) לחשיפת מספרי כרטיסי האשראי ופרטיהם האישיים של עשרות אלפי ישראלים.

"כל פגיעה במרחב הקיברנטי של ישראל, זו הפרת ריבונות השקולה לפעולת טרור ויש להתייחס אליה ככזו. לישראל יש יכולות אקטיביות לפגוע באלו המנסים לפגוע בה ואף גורם או האקר לא יהיה חסין מפעולת תגובה".

לדברי אילון, "ארצות הברית הודיעה באופן רשמי שכל פגיעה במרחב הקיברנטי בה זאת הכרזת מלחמה והיא תגיב אף בירי טילים אם יהיה צורך. ישראל צריכה לקחת דוגמה. כל פגיעה ביסודות קיברנטים של ישראל זאת הכרזת מלחמה. היום חדירה למרחב הזה באופן אלים, זאת פעולת טרור וכך יש להתייחס אליה. אופי הפעולה יהיה שונה. אך גם במרחב הזה, יש יכולות אקטיביות. ניתן לפגוע באלו שמנסים לפגוע בנו".

סגן השר התייחס גם לסנקציות על איראן: "זוהי לא רק בעיה ישראלית. אנחנו חלק מקואליציה שנפגעת מהם. מה שעשו האירופאים מוכיח את זה. הכרזות המלחמה שעולות מטהרן, מצביעות על פאניקה ואולי אף על התרופפות של הביטחון העצמי שם. זה עלול להוליך לתגובות מסוכנות".

"איראן מנסה להגיע ליכולות גרעיניות צבאיות, ויש לעצור אותה. היום יודעים שניתן לעשות זאת גם ללא שימוש באמצעים אלימים, אלא באמצעות סנקציות כלכליות או בידוד מדיני של המשטר המפר את זכויות האדם הבסיסיות ביותר. ניתן לבודד את איראן, וכך לעצור את הגרעין האיראני".

הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il