"ידיעות אחרונות מסית נגד ההתיישבות"

ראש מועצת שומרון וראשי ועדי המתיישבים יתבעו את "ידיעות אחרונות" במיליון שקל בעקבות הכפשות וכזבים במוסף "7 ימים".

עוזי ברוך - ערוץ 7 , י"ב בטבת תשע"ב

"ידיעות אחרונות מסית נגד ההתיישבות"-ערוץ 7
תביעת דיבה. ynet
פלאש 90

ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה, יו"ר ועד מתיישבי השומרון, בני קצובר ויו"ר ועד מתיישבי בנימין סא"ל (מיל') איציק שדמ,י יתבעו את "ידיעות אחרונות" בסכום של מליון שקל בשל הוצאת דיבה חמורה.

במכתב ההתרעה, ששלח בא כוחם עו"ד דורון ניר צבי, מודיע עורך הדין לעורך העיתון, רון ירון, כי באם לא יתנצל העיתון בפומבי הוא יתבע על הוצאת לשון הרע, זאת בשל כתבה שהתפרסמה במוסף "7 ימים", בה מושמצים גרשון מסיקה, בני קצובר ואיציק שדמי, מהדמויות המרכזיות והמובילות בהנהגת ההתיישבות ביו"ש, בנסיון מגמתי להשחיר ולעוות את פעילותם הציבורית כנגד הקפאת הבנייה והריסת ישובים ביהודה ושומרון. במכתבו מכנה עו"ד ניר צבי את האמירות שבכתבה "עלילה, מניפולציות ושקרים", ואת הכתבה " כתבת הסתה שקרית ונכלולית":

במכתבו תוקף עו"ד ניר צבי את ידיעות אחרונות בחריפות וטוען כי הוא מנהל מערכת הסתה כנגד ההתיישבות:

"נראה כי מדובר בעוד כתבת הסתה שקרית ונכלולית כנגד המתיישבים היהודים ביהודה ושומרון מבית היוצר של 'ידיעות אחרונות', אשר מוביל מערכה כנגדם באופן שיטתי מזה זמן רב. כתבה שנועדה להשחיר את פני המתיישבים היהודים והנעשית על בסיס תפיסת עולם ואג'נדה שמאלנית קיצונית בהן בוחר העיתון מזה תקופה ארוכה".

את מכתבו חותם עו"ד דורון ניר צבי בדרישה להתנצלות בולטת ומתואמת, שאם לא כן תוגש כנגד העיתון תביעת לשון הרע. כאמור, באם לא יתנצל העיתון בפומבי, צפויה להיות מוגשת כנגדו תביעת לשון הרע בסך מליון ₪.