הנשיא: הגנת הסביבה היא הגנה על חיינו

נשיא המדינה, שמעון פרס, ערך במשכנו את טקס חלוקת פרסי מצוינות סביבתית לאישים, ארגונים וחברות שבלטו בפעילותם לשיפור איכות הסביבה.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ג בטבת תשע"ב

שמעון פרס גלעד ארדן
שמעון פרס גלעד ארדן
צילום: פלאש 90

נשיא המדינה, שמעון פרס, ערך הערב (ראשון) במשכנו את טקס חלוקת פרסי מצוינות סביבתית. בטקס בהשתתפות השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן, הוענקו פרסים לאישים, ארגונים וחברות שבלטו בפעילותם לשיפור איכות הסביבה בישראל בשנת 2011.

הנשיא אמר כי "המאה העשרים ואחת נפתחה כאשר הסיכון לקיום כדור הארץ מנצנץ באורות אדומים, שוב אין לה זמן. היא חייבת לשים קץ למעגל הקסמים הקטלני הזה. המודעות הסביבתית היא עניין של קיימות. לכדור הארץ ולחיים המתקיימים עליו. אנו מתחילים להבין, כי הגנת הסביבה היא הגנה על חיינו. על האוויר שאנו נושמים. על המים שאנו שותים. על הלחם שאנו אוכלים על הדם הזורם בעורקינו. אתם, הזוכים בפרס, השכלתם להבין את הדחיפות של הנושא, את הקריטיות שבו, את החומרה ההולכת ומתעצמת כל יום, ומאיימת על המחר".

בסיכום דבריו, הודה הנשיא לזוכים על תרומתם ואמר "אתם, כלות וחתני הפרס, משמשים מובילים בחזונכם לקיומו של עולם מלא, חיוני. אני מבקש להוקיר לכם תודה עמוקה. המשיכו לפרוץ דרכים ירוקות למען עתיד כחול של ילדינו".

זוכי הפרס השנה: נאדר אלאפיניש ואיה רימון, המובילים תכנית מנהיגות סביבתית צעירה בישוב רהט. אלון שוסטר, ראש המועצה אזורית שער הנגב, על בסיס פעילותו הנרחבת בתחום הסביבתי באזור. אתי אלטמן, בשל פעילותה רחבת ההיקף בתחום זכויות בעלי חיים. תכנית העמיתים של מרכז השל, אשר פועלת כבר 10 שנים ומהווה את התוכנית הבכירה להכשרה סביבתית בישראל ועמותת ארץ כרמל, אשר מהווה את העמותה המובילה בישראל בתחום הפרדת הפסולת. מועצה אזורית משגב, יזמה את "תכנית האב לקיימות" בשלטון המקומי, מודל אשר אומץ במספר רב של רשויות מקומיות אחרות. אינטל ישראל, המהווה את חוד החנית בישראל בכל הקשור לאימוץ טכנולוגיות סביבתיות.