שיבושים בתנועת הרכבות

קווי הרכבת בין ראשל"צ לת"א ובין ת"א לירושלים לא פועלים היום, זאת בשל החלטת ועד עובדי הרכבת על השבתת המוסכים בלוד ובחיפה.

ישי קרוב , י"ד בטבת תשע"ב

הנהלת רכבת ישראל הודיעה הבוקר (שני) כי הקו בין תחנת ראשונים בראשל"צ לת"א ובין ת"א לירושלים, לא יופעלו היום בשל העיצומים של עובדי התחזוקה.

הרכבת החליטה כי בעקבות העיצומים יוקצו אוטובוסים שיסיעו את הנוסעים ליעדים המבוקשים במקום הרכבת.

ועד עובדי הרכבת החליט אתמול על השבתת מוסכי הרכבת בלוד ובחיפה, זאת בעקבות הרחבת עבודות התחזוקה שמבצעת החברה הקבלנית במוסכים. בעקבות השביתה, לא יתוקנו תקלות ברכבות ולא תבוצע בדיקה לפני יציאת רכבת כמתחייב. בנוסף, יתכנו שיבושים בתנועת הרכבות.

יו"ר ועד העובדים, גילה אדרעי, אמרה "מצד אחד אנחנו מנהלים מו"מ ומנסים לשמור על שקט ומצד שני החברה ממשיכה בהפרטה פראית בניגוד להסכמים קיבוציים ובניגוד לדברים שסוכמו טרם הכניסה למו"מ הנוכחי. אין לנו ברירה ואנו נאלצים שוב לנקוט בצעדים ארגוניים כדי להגן על בטחונם התעסוקתי של העובדים".

מרכבת ישראל נמסר, "ועד עובדי הרכבת ממשיך בפעילות חד צדדית ואינטרסנטית הפוגעת בציבור הנוסעים זאת ללא כל סיבה הנראית לעין ובניגוד גמור להסכמות שנעשו עם שר התחבורה ישראל כץ ומזכ"ל ההסתדרות עפר עיני ביום ג' האחרון. צר לנו כי יו"ר הוועד מפרה שוב, באופן בוטה, את הבטחותיה והופכת את הציבור בישראל לבני ערובה לגחמותיה ותוך הצגת מצג שווא".