רעיון מפתיע. הרב אמסלם
רעיון מפתיע. הרב אמסלם פלאש 90

יאיר לפיד עושה את צעדיו הראשונים בפוליטיקה ובונה את כוורת יועציו, אך עד כה לא ידוע את מי הוא רואה כמועמדים נוספים שישובצו ברשימה שלו לכנסת. הערב (ב') מגיעים דיווחים על מעט יותר מלחישות ושמועות על הפתעה אותה בוחנים אנשיו של לפיד. הפתעה בדמותו של יו"ר תנועת 'עם שלם' חבר הכנסת הרב חיים אמסלם.

על פי שמועות במסדרונות הכנסת בסביבתו של לפיד בוחנים אפשרות לשיתוף פעולה בין הרב אמסלם ללפיד, מהלך שצפוי להפתיע את הציבור בישראל בעיקר לנוכח התדמית שמנסים גורמים מסוימים לשוות ללפיד כמי שיעמוד בראש מפלגה אשכנזית שתיאבק בחרדים. שיתוף פעולה עם רב חרדי ספרדי עשויה לנתץ את התדמית הזו ותהווה מקפצה נוחה עבור לפיד בדרכו במסע הפוליטי אליו יצא.

הרב אמסלם, הדוגל בלימודי ליבה גם בבתי הספר החרדיים, ביציאת בחורי הישיבות שאינם עילויים לצבא ובהשתלבותם בתעשייה ובאקדמיה, מעביר מסר העשוי להיות קרוב מאוד לעמדותיו של לפיד כפי שהביע אותם לא פעם במאמריו. במאמרים אלו תקף את ההתנהלות החרדית המתבדלת והנמנעת משותפות בעשייה החברתית, התעשייתית, הצבאית והכלכלית בישראל.

הגורמים הבוחנים את הקשר בין השניים רואים בשיתוף פעולה שכזה מהלך שיועיל ליצירת תפנית בתדמית התקשורתית שנוצרה סביב לפיד, ומנגד יעניק תנופה ציבורית והסברתית לתנועתו של הרב אמסלם, תנועת 'עם שלם'.

לפיד, כמי שמודע היטב לכוחה של התקשורת, מודע גם להד התקשורתי שיצר מאבקו "הדון-קישוטי" של הרב אמסלם בתנועה ממנה יצא, תנועת ש"ס, ובהחלט עשוי למצוא עמו שפה משותפת.

על פי דיווחים שונים כבר הגיעו לרב אמסלם הצעות וגישושים מגורמים המקורבים ללפיד, אם כי לא מלפיד עצמו. עם זאת קשה להניח שגישושים מסוג זה נעשו ללא ידיעתו.

מקורבי אמסלם עימם שוחחנו העדיפו להסתפק ב"אין תגובה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו