בירושלים וברמאללה טוענים שהפגישות בין ראש צוות המשא ומתן הפלשתיני, סאיב עריקאת ושליח ראש ממשלת ישראל, עו"ד יצחק מולכו, ברבת-עמון, לא מניבות תוצאות, וכל תכליתן הן עצם קיומן. מולכו ועריקאת סיימו את פגישתם ברבת-עמון, בירת ירדן בשעה מאוחרת אמש.

מקורות פלשתינים מסרו כי בסבב השני של השיחות לא נרשמה התקדמות משמעותית, וציינו כי הפגישה הבאה בין הצדדים תתקיים ככל הנראה במוצאי שבת.

גורם מדיני בכיר אמר בשיחה עם 'ערוץ 7', שהפלשתינים לא נסוגו מהחלטתם האסטרטגית, שלא לחדש את המו"מ המדיני עם ישראל, בעיקר כשראו שהאשמה על הקיפאון המדיני מוטלת על ישראל ולא עליהם. הם הסכימו לפגישת הצוותים, בעקבות לחץ של האיחוד האירופאי, שאימץ את עמדת ישראל בדבר חידוש המו"מ הישיר. לכן הסכימו לפגישות ברמה של ראשי הצוותים, ולא של מנהיגים.

"זהו בסך הכל מפגש של ראשי הצוותים. מפגשים כאלו אינם מרעישי עולמות" – אומר הגורם המדיני הבכיר– "הצוותים הרי כבר נפגשו בעבר. מגעים עקיפים היו כל הזמן. הפגישה הזו איננה חידוש השיחות במתכונת הבכירים. אם אבו-מאזן יחליט שהוא מוכן לחדש את השיחות הישירות, נוכל לעשות זאת מחר. אבל בינתיים הוא לא עושה זאת. בינתיים הוא מחדש קשרים עם החמאס".ב

ירושלים, מסתבר מדברי הבכיר המדיני, עושים רעש מכוון מהפגישה, בעיקר כדי להפגין כלפי האירופאים שישנם מהלכים מדיניים. "אנחנו זקוקים לאירופאים מול צעדים חד צדדיים של הפלשתינים, וכדי לנסות ולמנוע הצהרות חד צדדיות" – אומר הגורם המדיני – "לכן אנו מנסים ליצור מראית עין של תהליך. הרבה לא ייצא מזה, כל עוד אבו-מאזן לא יסכים להיפגש עם נתניהו".