ההרס במצפה אביחי
ההרס במצפה אביחיכל התמונות בכתבה באדיבות אתר א"י ממשיכים ובגאון

כוחות משטרה והמינהל האזרחי הרסו הלילה (חמישי) את המאחז מצפה אביחי שבקרית ארבע. על פי הדיווח במקום נהרסו לפחות עשרה מבנים ארעיים, בהם התגוררו תשע משפחות.

התושבים דיווחו לערוץ 7 כי המינהל האזרחי אילץ נשים וילדים לצאת ממיטותיהם בגשם ובקור מקפיא של שתי מעלות. "גם הפעם נמשיך לשוב ולבנות את ארצנו", אמרו התושבים. ועד מתיישבי יהודה מסר "נתניהו וברק גיבורים על חלוצים אוהבי הארץ ומול השתלטות בדואית וערבית סיטונאית אינם נוקפים אצבע". 

ח"כ מיכאל בן ארי (האיחוד הלאומי) התייחס הבוקר (חמישי) להרס ואמר, "ההרס במצפה אביחי שבוצע מתוך חוסר התחשבות וגירוש תינוקות בקור מקפיא הוא סימן הדרדרות נוסף של ממשלת נתניהו שהורסת בתים של יהודים אך חוששת לאכוף את החוק על ערבים. מדיניות זאת זורעת יאוש ותסכול".

תנועת נשים בירוק קוראת בעקבות ההרס במצפה יצהר להתרמת חירום כדי לבנות את השכונה מחדש. יחד עם זאת קוראת התנועה לראש הממשלה "לצאת מאחורי הסינר של אהוד ברק ולבנות בגאון את ארץ ישראל. זאת התשובה הניצחת מול יאיר לפיד ושלי יחימוביץ. ממשלת ישראל צריכה להפסיק את משחק התנודות, פעם שמאלה ופעם ימינה, זה לא מועיל. רק קו ברור של החלת ריבונות ביהודה ושומרון, בניית אלפי יחידות דיור, פיזור אוכלוסיה מן המרכז לשדרת ההר- כך בונים הרתעה. כך בונים מדינה".