אצלנו אין שירת נשים
אצלנו אין שירת נשיםערוץ 7

משטרת ישראל מנצלת את החלטת הרטכ"ל לחייב חיילים להשתתף באירועים עם שירת נשים, ופונה לחרדים "אצלנו אין את כל השטויות האלו".

שניאור, חסיד חב"ד המתגורר בקריית מלאכי, מספר בשיחה עם ערוץ 7 על החלטתו לבטל את גיוסו המתכונן לעוד מספר חודשים, ולעבור לשירות במשטרה. "סיימתי את מסלול הלימודים בישיבת חב"ד ולאחרונה חזרתי משנת לימודים ב-770 בניו יורק, כמו כל בחור בחב"ד. החלטתי להתגייס לצבא כמו רוב חבריי, ועברתי את כל תהליכי המיון. לאחריהם הופנתי למסלול של שח"ר אט"ל, שזה מסלול של חיילים תומכי לחימה".

"בעקבות ההתבטאויות של בכירי צה"ל סביב שירת נשים והצטרפותם למסע ההסתה נגד החברה החרדית, החלטתי שאני לא מעוניין להתגייס לצה"ל, ושאין לי בטחון שאכן המסלול ישמור על אורחות חיינו. שוחחתי עם חבר שאמר לי שמפקדי תחנת המשטרה בקרית מלאכי מחפשים חרדים שיבואו לשרת בתחנה, והחלטתי לפנות אליהם. קבעו לי פגישה עם מפקד התחנה ובשיחה איתו הוא אמר לי 'אני מעריך את זה שבאת אלי ושהחלטת להתנדב במשטרה מרצונך החופשי', המפקד הסביר לי על המסלול במשטרה וציין כי 'פה אין את כל השטויות האלו, לא נחייב אותך לשמוע שירת נשים או לבצע פעילות עם בנות'. בסוף השיחה הוא אמר שהם מאוד נהנים לעבוד עם חרדים, וביקש שאם יש לי עוד חברים אז להביא אותם אליו והוא יקים לנו מסלול מיוחד, על פי אורחות חיינו.
 
סיפרתי על כך לחבריי ובימים האחרונים נפגשנו אני ועוד חמישה מחבריי עם מפקד התחנה שהסביר לנו על מסלול השירות במשטרה, מהן המחוייבויות שלנו ומהן הדרישות בהם נהיה צריכים לעמוד. בקשר לגיוסי הקרוב המפקד הבטיח 'אל תדאג אנחנו נמשוך אותך מהצבא, עשינו את זה כבר, אתה לא הראשון אני מכיר את זה יש לנו הסכם מול הצבא".אתמול (ג) נפגש סגן אלוף הרב משה ראב"ד עם מפקד חיל האוויר, עידו נחושתן, וביקש ממנו לסיים את תפקידו כרב הראשי של חיל האוויר. הרב ישאר בצה"ל עד לפרישה אך לא ימלא תפקיד פיקודי בשל חוסר אמונו במערכת על רקע הניסיון של צה"ל לפגוע בחיילים דתיים וחרדים.